Już dziś swoją premierę ma długo oczekiwany film „Mumia”. I chociaż jego pierwsze recenzje są niepokojące to z całą pewnością fani tego typu klimatów nie omieszkają obejrzeć kolejny hit z Tomem Cruisem w roli głównej.
„Mumia” opowiada o perypetiach komandosa marynarki wojennej, Nicka Mortona, w rolę którego wciela się Tom Cruise. Zadaniem jego zespołu jest odnalezienie grupy terrorystów w Iraku. Okazuje się jednak, że zamiast terrorystów odnajduje starożytny grobowiec, w którym leży księżniczka. Jej przeznaczenie się nie wypełniło, a rosnąca przez tysiące lat nienawiść w końcu może wyjść na świat.
Reżyserem filmu jest Alex Kurtzman. Ciekawostką jest fakt, że pracował on przy wielu hitach, jak choćby „Star Trek”, „Mission Impossible III”, „Transformers” czy „Niesamowity Spider-Man 2”, ale jako scenarzysta. Nie ma natomiast dużego doświadczenia w pracy reżyserskiej.
Oprócz wspomnianego wcześniej Toma Cruise’a, w filmie występują m.in. Russel Crowe, Sofia Boutella, Annabelle Wallis oraz Jake Johnson.
Film od dziś można oglądać w polskich kinach, a zwiastun nowej „Mumii” można zobaczyć poniżej.
Czytaj także: Na trasę wjeżdża nowy mistrz kierownicy – DiRT 4 już dostępny


![Krzysztof Stanowski bezlitosny dla dwóch dziennikarek TVP. To nagranie błyskawicznie zyskuje popularność [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2025/04/Krzysztof-Stanowski-1.jpg)
![Niebywała sytuacja w polskiej ekstraklasie. Piłkarz wyszedł na zmrożoną murawę… na bosaka [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/02/Sergi-Samper.jpg)
![Trump szokuje. „Chiny przejmą Kanadę” [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/02/Chiny.jpg)

![„Mumia” – dziś premiera głośnego filmu z Tomem Cruisem! [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2017/06/Mumia.jpg)
