• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl

Polacy ostro o efektach strajku nauczycieli. Nowe badanie

2 maja 2019
Broniarz zamieścił zdjęcie z Lechem Kaczyńskim [FOTO]

Ogólnopolski strajk w oświacie został zawieszony 27 kwietnia, po 18 dniach od rozpoczęcia. Portal o2.pl zapytał Polaków o to, co sądzą o efektach strajku nauczycieli.

Nieudane negocjacje rządu ze związkowcami, zagrożone egzaminy i zapowiedzi blokady klasyfikacji – tegoroczny strajk w oświacie zostanie zapamiętany na długo. Tymczasem, związki nauczycielskie już teraz zapowiadają, że kwietniowa akcja może nie być ostatnią w 2019 roku.

Związki nauczycielskie sugerują, że protest może być wznowiony tuż przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Jak donosi portal Wirtualna Polska, może być to wyjątkowo gorący okres w Polsce, bowiem do strajku szykują się także opiekunowie osób niepełnosprawnych i pracownicy sądownictwa.

Czytaj także: Strajk nauczycieli może powrócić już we wrześniu. Do protestujących dołączą inne grupy?

Polacy ostro o efektach strajku nauczycieli

Tymczasem portal o2.pl, postanowił sprawdzić, co Polacy sądzą o efektach strajku nauczycieli.

„Postanowiliśmy zapytać o tę sprawę Polaków – nie tylko tych znanych i aktywnych w mediach społecznościowych. I okazuje się, że gwiazdy mediów swoje, a ogół Polaków jednak coś innego – czytamy na portalu o2.pl.

Badanie przeprowadzono za pomocą panelu Ariadna. Aż 51 proc. respondentów uważa, że finalnie efekty strajku „ośmieszyły nauczycieli i wprowadziły chaos”. Tylko 26 proc. badanych uważa, że „strajk pokazał siłę nauczycieli”. 23 proc. nie miało zaś sprecyzowanego zdania w tej sprawie.

Okazuje się, że najsurowiej nauczycieli oceniają respondenci sympatyzujący z partią Jarosława Kaczyńskiego. 65 proc. z nich uważa, że nauczyciele „ośmieszyli się i wprowadzili chaos”.

Wśród badani określających się jako zwolennicy PO, aż 59 proc. uważa, że „nauczyciele pokazali siłę”.

Źródło: o2.pl

Tagi badanieBroniarzPolacystrajk nauczycieliZNP

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl