• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl

Rosjanie stosowali doping na Mistrzostwach Świata? FIFA rozwiewa wszelkie wątpliwości!

12 lipca 2018
Rosjanie stosowali doping na Mistrzostwach Świata? FIFA rozwiewa wszelkie wątpliwości!

Fot.: Wikimedia/Kremlin.ru

FIFA rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące stosowania dopingu podczas Mistrzostw Świata. Federacja poinformowała, że od początku roku przeprowadziła ponad dwa tysiące testów na obecność niedozwolonych środków i nie ma mowy, by zawodnicy jakiejkolwiek reprezentacji byli wspomagani w nieprzepisowy sposób.

Po aferach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi niektórzy podejrzewali, że reprezentacja Rosji może „wspomagać” się niedozwolonymi środkami. Piłkarze mieli jeden z najlepszych wyników jeśli chodzi o przebiegnięty dystans w trakcie imprezy. Dodatkowo, pojawiały się pewne nagrania i zdjęcia, które rzucały cień podejrzeń na kadrę.

Wiele wskazuje jednak na to, że o dopingu nie może być mowy, a znakomita kondycja i dyspozycja rosyjskich piłkarzy wynikała z ciężkich treningów pod wodzą Stanisława Czerczesowa. FIFA poinformowała, że od stycznia bieżącego roku przeprowadziła ponad dwa tysiące testów antydopingowych. Wszystkie były niezapowiedziane, a u piłkarzy badano głównie krew i mocz.

Jak poinformowała federacja, każdy z zawodników, którzy grają na Mistrzostwa Świata, został w tym roku przebadany ponad cztery razy. Oznacza to, że nie ma mowy o zastosowaniu niedozwolonych środków. Spośród ponad dwóch tysięcy przebadanych zawodników, tylko w jednym przypadku tego typu środki odkryto. Nawet tutaj zawodnik mógł jednak zażyć je zgodnie ze wskazaniami medycznymi, jednak nie zgłosił tego do odpowiednich organów.

Czytaj także: Rosyjscy piłkarze na dopingu? To zdjęcie wywołało prawdziwą burzę! \"Oni śmieją się nam za plecami\" [FOTO]

Czytaj także: Gigantyczna awaria kart Mastercard. Problemy z płatnościami w całym kraju!

Źr.: WP Sportowe Fakty
Fot.: Wikimedia/Kremlin.ru

Tagi federacjaFIFAMistrzostwa światarosja

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl