Pierwszym, który wstąpił do KNP w 2014 r. (z ważnych ludzi) był poseł Przemysław Wipler. Dawniej był on rzecznikiem Unii Polityki Realnej. W 2011 r. został posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2013 r. opuścił to ugrupowanie tworząc stowarzyszenie Republikanie. Został jego prezesem i wspólnie z Jarosławem Gowinem rozpoczął formowanie partii Polska Razem. Nastepnie odszedł od tej formacji wstępując 15 maja do Kongresu Nowej Prawicy.
Tego samego dnia do KNP wstąpił Sylwester Pruś, były wiceprezes UPRu. Do partii Korwin – Mikkego wstąpił opuszczając Platformę Obywatelską. Dawniej był wiceprezydentem Gdańska, a obecnie jest radnym sejmiku wojewódzkiego na Pomorzu.
Czytaj także: Powstańcy na profilowe!
16 maja do Kongresu Nowej Prawicy wstąpił prof. dr hab. Stanisław Karpiński, polski biotechnolog i były sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Był członkiem PO (2011-2013) i Polski Razem (2013-2014).
KNP w wyborach osiągnęła wynik przekraczający 7 % i dzięki temu uzyskało 4 europosłów: Janusza Korwin – Mikkego, Stanisława Żółtka, Michała Marusika i Roberta Jarosława Iwaszkiewicza. Partia zaczęła przyjmować coraz więcej członków w jej szeregi.
Do partii polityka z muszką w lipcu 2014 r. dołączył drugi poseł Jarosław Jagiełło, który z listy PiSu kandydował już w 2001 r. Dopiero w 2005 r. został posłem z tej partii, a reelekcję uzyskał w 2007 r. i 2011 r. Wiosną 2012 r. opuścił szeregi PiSu.
Również sierpień okazał się korzystny dla KNP. Wstąpił do niej dr Andrzej Sielańczyk poseł UPRu w latach 1991 – 1993. W 1996 r. z UPRu przeszedł do Stronnictwa Polityki Realnej (rozłamowcy z UPRu), potem działał w Stronnictwie Konserwatywno – Ludowym, a potem w Platformie Obywatelskiej.
8 sierpnia do Nowej Prawicy wstąpił Zbigniew Stonoga. Jest to znany przedsiębiorca z akcji „Pierydolę fiskusa i złodziei z wiejskiej”. Był on niegdyś doradcą Andrzeja Leppera, a w ostatnim czasie stał się znany z oskarżania różnych polityków, głównie z SLD.