Iron Maiden w Polsce! Zrecenzowane przez wMeritum.pl . Brytyjska legenda heavy metalu po raz kolejny odwiedzi Polskę na trasie koncertowej. Tym razem Iron Maiden ujrzymy na żywo w Poznaniu, na stadionie Lecha Poznań Brytyjska legenda heavy metalu po raz kolejny odwiedzi Polskę na trasie koncertowej. Tym razem Iron Maiden ujrzymy na żywo w Poznaniu, na stadionie Lecha Poznań Ocena: 0

Iron Maiden w Polsce!

Iron Maiden w Polsce!

Brytyjska legenda heavy metalu po raz kolejny odwiedzi Polskę na trasie koncertowej. Tym razem Iron Maiden ujrzymy na żywo w Poznaniu, na stadionie Lecha Poznań 24 czerwca.

Będzie to już 23 koncert Iron Maiden zagrany na polskiej ziemi. Pierwszy raz muzycy przyjechali nad Wisłę w 1984 roku promując album Powerslave, grając mini trasę, złożoną z 5 koncertów. Podobny zabieg powtórzyli dwa lata później, w 1986 roku na trasie Somewhere In Time, dając 6 występów. Żelazna Dziewica odwiedzała Polskę ponadto w latach: 1995, 1998, 2000 (dwa koncerty), 2003 (dwa koncerty), 2005, 2008, 2011 i 2013 (dwa koncerty).

Anglicy przyjadą do Polski w ramach trasy Maiden England Tour 2012 – 2014, nawiązującej repertuarowo i scenicznie do wydawnictwa video Maiden England z 1989 roku, które obrosło kultem wśród fanów Brytyjczyków a niedawno zostało wznowione na DVD i Blu-ray.

Fani oprócz nowych koncertów, spragnieni są nowej muzyki Iron Maiden. Ostatni ich album, to The Final Frontier z 2010 roku.

To nie jedyny koncert związany z muzyką Iron Maiden w tym roku. Niedługo Polskę odwiedzą obydwaj ex-wokaliści zespołu. Wokal znany z pierwszych dwóch płyt  - Paul Di Anno zagra 5 koncertów w dniach 7 – 11 kwietnia, kolejno w Warszawie, Krośnie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. Natomiast Blaze Bayley, który w połowie lat 90 zastąpił Bruce’a Dickinsona przed mikrofonem wystąpi w dniach 25 – 30 marca 2014 r., na mini trasie obejmującą Warszawę, Poznań, Wrocław, Lublin, Kraków i Jasło.

To będzie dobry rok dla fanów Iron Maiden w Polsce.

Źródło: facebook.com. Fot: Nerdtrap/wikimediacommons.

Tagi: , , ,


© 2014 wMeritum.pl, projekt i realizacja:   Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

Przewiń do góry