Teorii spiskowych na temat Adolfa Hitlera przez okres od zakończenia II wojny światowej do dziś powstało setki, jeśli nie tysiące. Jedne z najpopularniejszych dotyczą oczywiście czasu i miejsca jego śmierci. Wygląda na to, że kres położyły im badania francuskich naukowców.
Niemcy, Argentyna, a może Antarktyda? To tylko niektóre miejsca, który pojawiały się w teoriach dotyczących śmierci Adolfa Hitlera. Do tego dochodziły różne daty, a co niektórzy twierdzili nawet, że dyktator żyje do dzisiaj. Przez lata wiele osób nie mogło uwierzyć, że Hitler zakończył życie w 1945 roku popełniając samobójstwo.
A jednak wiele wskazuje na to, że właśnie tak wyglądał jego koniec. Francuscy naukowcy, na czele z paleopatologiem, prof. Philippem Charlierem, postanowili zbadać zęby uznane przez Rosjan za szczątki Hitlera. Udało im się pozyskać materiały od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Najpierw naukowcy porównali szczątki ze zdjęciami rentgenowskimi szczęki Adolfa Hitlera, które wykonano na rok przed śmiercią dyktatora. Potwierdzono, że cechy morfologiczne zębów są ze sobą zbieżne. Uznano dzięki temu, że Hitler rzeczywiście umarł w 1945 roku. – Zęby są autentyczne, nie ma wątpliwości, nasze badania dowodzą, że Hitler zmarł w 1945 roku. Możemy ukrócić wszystkie teorie spiskowe na temat Hitlera, który nie uciekł do Argentyny na łodzi podwodnej, nie znajduje się też w ukrytej bazie na Antarktydzie lub po ciemnej stronie księżyca – mówił prof. Charlier.
Wśród charakterystycznych śladów znalazło się między innymi delikatne ubarwienie protez na niebiesko, co potwierdza, że Hitler przed popełnieniem samobójstwa połknął cyjanek. Oprócz tego, na jego zębach nie odnaleziono śladów błonnika zwierzęcego, a wiadomo, że dyktator był wegetarianinem.
How Hitler's #teeth helped quash conspiracy theories https://t.co/9qQJxU3CYf #dental pic.twitter.com/DMytXTAOmU
— Dental Nursing (@DentalNJournal) May 21, 2018
Czytaj także: Egipt: Polscy archeolodzy odkryli nieznane inskrypcje hieroglificzne