wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Orban poleciał z „misją pokojową” do Kijowa i Moskwy. Tusk wbił mu kąśliwą szpilę

5 lipca 2024
Orban

fot. wikimedia/European People's Party

Viktor Orban udał się najpierw do Kijowa, a następnie do Moskwy. Swoją podróż nazywał „misją pokojową”. Wyjazd węgierskiego premiera skomentował Donald Tusk.

Viktor Orban niespodziewanie udał się do Kijowa. Zjawił się tam po raz pierwszy od wybuchu wojny i spotkał z Wołodymyrem Zełenskim. Na tym jednak nie koniec. Niedługo później węgierski premier udał się do stolicy Rosji – Moskwy.

– Misja pokój trwa. Drugi przystanek: Moskwa – napisał Orban w mediach społecznościowych, a rosyjskie media potwierdzają, że celem wizyty szefa węgierskiego rządu jest spotkanie z Władimirem Putinem.

Wizytę Orbana w Moskwie skomentował polski premier – Donald Tusk. Szef polskiego rządu zwyczajowo zamieścił wpis na swoim profilu w serwisie społecznościowym „X”. Przy okazji wbił Orbanowi kąśliwą szpilę.

– Premier Orbán w drodze do Moskwy: 'Będziemy służyć jako ważne narzędzie w zrobieniu pierwszego kroku w kierunku pokoju’. Pytanie brzmi, w czyich rękach jest to narzędzie – napisał Donald Tusk.

Przeczytaj również:

  • Filmik z brutalnego pobicia nastolatka. Policja zatrzymuje pierwsze osoby. Ofiara: „Nagrywali, kiedy byłem cały zakrwawiony”
  • Szedł na Rysy i nagle zobaczył ją. Od razu złapał za telefon [WIDEO]
  • Niezręczna sytuacja w programie TVN po telefonie od kobiety. Zaczęła mówić o „ciemnogrodzie na Podlasiu”
Tagi kijówMoskwaViktor Orban

© 2013-2026 wMeritum.pl