wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Wojskowy myśliwiec uszkodził dachy domów. Komunikat wojska

20 czerwca 2024
Polska jednak wyśle samoloty Ukrainie? Brytyjczycy zapowiadają wsparcie

fot. wikimedia/Sunburn1979

Wojsko Polskie wydało komunikat w sprawie incydentu, do jakiego doszło w powiecie malborski. Myśliwiec MiG-29 przekroczył prędkość dźwięku i uszkodził dachy kilku domów. Poszkodowani mają otrzymać odszkodowania.

Do groźnego zdarzenia, w którym uczestniczył polski myśliwiec doszło przed południem. „Przed godziną 10.00 w trakcie wykonywania lotu szkolnego na samolocie MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, doszło do przekroczenia prędkości dźwięku podczas lotu na wysokości około 1000 stóp.” – informuje Dowództwo Generalne w specjalnym komunikacie.

Doszło do uszkodzeń pobliskich budynków. „Na skutek uderzenia fali dźwiękowej doszło do uszkodzenia pokryć dachowych w kilku budynkach” – czytamy dalej w komunikacie.

Zdarzenie lotnicze

W czwartek, 20 czerwca 2024 r., w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29.

Przed godziną 10.00 w trakcie wykonywania lotu szkolnego na samolocie MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, doszło do… pic.twitter.com/SJCkvCl2bF

— Dowództwo Generalne (@DGeneralneRSZ) June 20, 2024

Radio ZET cytuje poszkodowanych mieszkańców. „U mnie szyby wyleciały, ściana pękła. Ludzie mają dziury w dachu” – powiedziała sołtyska wsi Szaleniec Sylwia Dudek.

Dowództwo Generalne zapewnia, „że Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej pokryją wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzonych budynków dochowując najwyższej staranności, aby przywrócić stan sprzed zdarzenia”.

Przeczytaj również:

  • Autokar wpadł do rowu. Wielu rannych
  • Migranci ukryli się w nietypowym miejscu. Potrzebny okazał się dron
  • Nowe ustalenia po śmierci żołnierza na granicy

Źr. X; Radio ZET

Tagi MIG-29samolot

© 2013-2026 wMeritum.pl