• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Strona Główna Wiadomości

Padł nowy rekord ciepła w Polsce!

26 czerwca 2019
Kategorie: Wiadomości, Wiadomości z Polski
Padł nowy rekord ciepła w Polsce!

Fot.: Pixabay/geralt

UdostępnijPodaj dalejUdostępnijWyślij

Dziś padł w naszym kraju nowy rekord ciepła w czerwcu. W miejscowości Radzyń w województwie lubuskim termometry w cieniu wskazały 38,2 stopnia Celsjusza. W historii pomiarów jeszcze nigdy w czerwcu nie było tak ciepło.

O ekstremalnych upałach synoptycy informowali już kilka dni temu. Wskazywali oni, że termometry szczególnie w zachodniej części kraju mogą wskazywać nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. I właśnie dziś nastąpiła zapowiadana kumulacja temperatur, której owocem jest nowy rekord.

Jak poinformował serwis meteoprognoza.pl nowy rekord temperatury w czerwcu padł w Radzyniu w gminie Sława na terenie województwa lubuskiego. Termometry w cieniu o godzinie 15:20 wskazały tam 38,2 stopnia Celsjusza. To najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek odnotowano w czerwcu na terenie naszego kraju.

Uroczyście informujemy, że od dnia dzisiejszego stolicą NOWEGO rekordu ciepła dla Polski w czerwcu za cały okres pomiaru temperatury jest stacja w #Radzyń. Dziś zanotowano tam aż 38,2*C !!! Taką temperaturę zanotowano o godz. 15.20. Gdzie jest Radzyń? Sami zobaczcie: pic.twitter.com/MqzTaYpdsV

— meteoprognoza.pl?? ? (@MeteoprognozaPL) June 26, 2019

Warto dziś szczególnie uważać na upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia drugiego stopnia dla trzynastu województw: zachodniopomorskigo, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.

Dodatkowo, IMGW ostrzega przed silnymi burzami na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Mogą tam wystąpić intensywne opady deszczu i gradu oraz wiatr osiągający w porywach 90 kilometrów na godzinę.

Czytaj także: Tomasz Kot zagra Nikola Teslę w filmie biograficznym

Źr.: RMF FM, Twitter/meteoprognoza.pl

Tagi rekordtemperaturaupałyupały w Polsce
Udostępnij85TweetUdostępnijWyślij

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl