Donald Trump przez dwie godziny rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem. Po rozmowie, amerykański prezydent ogłosił, co ustalono. Poinformował również, że od razu zadzwonił do Wołodymira Zełenskiego.
O szczegółach rozmowy Trump poinformował w mediach społecznościowych. „Rosja chce prowadzić handel na dużą skalę ze Stanami Zjednoczonymi, kiedy ta katastrofalna „krwawa łaźnia” się skończy, i ja się z tym zgadzam” – napisał na swojej platformie Truth Social.
„Przed Rosją stoi ogromna szansa na stworzenie ogromnej ilości miejsc pracy i bogactwa. Potencjał jest NIEOGRANICZONY” – dodał Trump. „Ukraina może być wielkim beneficjentem w handlu, w procesie odbudowy swojego kraju” – powiedział.
Prezydent USA ogłosił, że negocjacje pokojowe pomiędzy Ukrainą, a Rosją rozpoczną się „natychmiast”. „Poinformowałem o tym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, premier Włoch Giorgię Meloni, kanclerza Niemiec Friedricha Merza i prezydenta Finlandii Alexandra Stubba” – napisał Trump.
Prezydent USA odniósł się również do ostatnich wypowiedzi papieża Leona XIV dotyczących negocjacji pokojowych. „Watykan, reprezentowany przez Papieża, oświadczył, że byłby bardzo zainteresowany goszczeniem negocjacji. Niech proces się rozpocznie!” – zaznaczył Trump.
Przeczytaj również:
- Tak zagłosowali Polacy w USA! Poznaliśmy wyniki wyborów. Sensacja na 1 i 3 miejscu!
- Debata przed II turą wyborów. Pojawiły się nowe informacje. „Nadal nie ma zgody”
- Mentzen ujawni, kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich! „Powiem komu udzielę poparcia”
Źr. Interia