Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha poinformował, że w ostatnim tygodniu lutego zorganizowany zostanie Tweetup, czyli spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z użytkownikami portalu społecznościowego Twitter. TweetUp będzie dotyczył referendum konstytucyjnego.
O co chodzi? Definicja jest prosta. Tweetup to spotkanie użytkowników portalu społecznościowego Twitter, a jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa meetup, czyli po prostu spotkania.
Nie będzie to jego pierwszy Tweetup Andrzeja Dudy. Taką formę spotkań zapoczątkował podczas kampanii prezydenckiej. Pierwszy Tweetup z udziałem Dudy zorganizowany został 8 maja 2015 roku w Ogrodach Domu Polonii. W Pałacu prezydenckim użytkownicy Twittera gościli po raz pierwszy 25 stycznia 2016 roku.
Andrzej Duda przyznał wówczas, że kiedy przeglądał Twittera, zobaczył wpisy wielu osób rozczarowanych faktem, że nie zostały zaproszone. Zaznaczył, że żałuje, że nie udało się zaprosić wszystkich dziennikarzy i aktywnych blogerów. – Mam jednak nadzieję, że jest to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Planujemy kolejne – zapowiedział wtedy Duda.
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany
Andrzej Duda zaprosi internautów do pałacu prezydenckiego
Jeszcze w lutym odbędzie się spotkanie z udziałem dziennikarzy. W ostatnim tygodniu lutego planujemy Tweetup z udziałem pana prezydenta dokładnie w obszarze referendum konsultacyjnego – powiedział w TOK FM wiceszef Kancelarii Prezydenta. Paweł Mucha pełni również funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej konstytucji.
Pełnomocnik Prezydenta ds. referendum minister @MuchaPK: W ostatnim tygodniu lutego planujemy #Tweetup z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy dotyczący referendum konsultacyjnego.
— Kancelaria_Prezydenta (@prezydentpl) 13 lutego 2018
W marcu kolejna konferencja z cyklu „Wspólnie o konstytucji”
Mamy dobre doświadczenia z kilku konferencji, które pod hasłem „Wspólnie o konstytucji”, odbywały się z udziałem Prezydenta, m.in. konferencja z udziałem samorządowców, o problematyce rodziny, duża debata o polskiej wsi, debata ustrojowa. Są też otwarte spotkania regionalne, w których uczestniczą ministrowie z Kancelarii Prezydenta – podkreślił minister Mucha. Jak dodał, w marcu planowana jest konferencja „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o polityce społecznej”.
Dodał, że jeśli chodzi o referendum konsultacyjne ws. konstytucji, do tej pory udało się wyodrębnić „18 obszarów zagadnień, które mogłyby stanowić materię określenia pytań referendalnych”. Na ich podstawie sformułowano „kilkadziesiąt propozycji pytań”.
Paweł Mucha zapowiedział też, że w ramach cyklu spotkań przed referendum konsultacyjnym ws. zmian w konstytucji jeszcze w lutym odbędą się trzy spotkania. W kolejnym tygodniu w Białymstoku, Łodzi, a następnie w Gorzowie Wielkopolskim – powiedział. Jak ocenił, w ten sposób „do końca lutego formuła otwartych spotkań z mieszkańcami w każdym polskim województwie będzie wyczerpana”.
To, że kończą się otwarte spotkania regionalne, nie oznacza, że nie będzie kolejnych debat eksperckich – dodał wiceszef KPRP.
Źródło: prezydent.pl, wMeritum.pl,