Co roku 27 lipca zakrzepła krew chrześcijańskiego męczennika św. Pantaleona przechodzi w stan płynny. Wszystko można obserwować na ekranach w klasztorze Wcielenia w Madrycie.
Pantaleon pochodził z Nikomedii. Jego matką była chrześcijanka, Eubulia. On sam po uprzednim zdobyciu odpowiedniego wykształcenia był nadwornym lekarzem cesarza Maksymina. Gdy się nawrócił, rozpoczął leczenie ludzi za darmo. Nie dla wszystkich było to jednak do zaakceptowania i stał się ofiarą prześladowań. Po ciężkich torturach Pantaleon nie wyparł się wiary i został za to ścięty. Jest patronem lekarzy, pielęgniarek i ludzi samotnych.
Relikwie św. Pantaleona przybyły do Madrytu w 1616 r., jako dar od wicekróla Neapolu. Wtedy to powstał też klasztor Wcielenia. Zakrzepła krew przechodzi w stan płynny każdego roku, 27 lipca. Wyjątkiem były wojny światowe i hiszpański konflikt domowy.
Wierni zjawisko mogą obserwować na ekranach telewizyjnych, który zostały specjalnie na ten cel zamontowane. Podejmowano próby wyjaśnienia tego procesu. Kościół katolicki nie nazywa go cudem. Mieszkające w klasztorze Wcielenia siostry zakonne uważają, że to po prostu „dar Boży”.