Portal Wyborcza.pl podał informację, że sądy teraz będą mogły kupować jedynie określone tytuły prasowe. Odpowiednią listę miał wysłać do dyrektorów wszystkich sądów apelacyjnych wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.
Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie przeprowadziło przetarg na tytuły prasowe, które miały być dostarczane dla polskich sądów apelacyjnych. Okazało się jednak, że przetarg został unieważniony, ponieważ zamówienie było zbyt drogie i przekraczało kwotę, jaka została na to przeznaczona.
Od teraz sądy same będą kupowały prasę – pismo ze zgodą na to wysłał do dyrektorów sądów Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Sądy nie będą miały jednak całkowitej swobody jeśli chodzi o kupowane tytuły. Na liście znalazło się 140 tytułów specjalistycznej prawniczej prasy, a ponadto tylko sześć „dodatkowych” gazet. Prasa, na którą pozwolił wiceminister to: „Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Nasz Dziennik”, „W Sieci”, „Do rzeczy”, a ponadto dziennik regionalny.
Czytaj także: Frankowicze z nowym problemem. Sprawy mogą utknąć w sądach z powodu brak biegłych
Portal Wyborcza.pl pisze o braku takich tytułów, jak choćby „Newsweek”, „Polityka” czy „Gazeta Wyborcza”. Jeśli podaje informacje się potwierdzą, w sądach oprócz prasy specjalistycznej zagoszczą tylko gazety zbliżone do prawej strony sceny politycznej.
Czytaj także: Apel kibiców do premier Beaty Szydło – podnoszone kwestie patriotyczne