Dziwne zachowanie Jean Claudea Juncera, szefa Komisji Europejskiej na niedawnym szczycie UE w Rzymie wzbudziło wiele komentarzy. Przy okazji wywiadu dla portalu wplotyce.pl, odniósł się do sprawy również znany historyk prof. Andrzej Nowak. Stwierdził wprost, że przewodniczący KE cierpi na „chorobliwy alkoholizm”.
Prof. Nowak w wywiadzie przedstawiał w wywiadzie własne wnioski i przewidywania co do przyszłości Unii Europejskiej po sobotnim szczycie w Rzymie. Polski naukowi stwierdził, że jego zdaniem UE ma problem z przywództwem i należy coś z tym zrobić. Teraz jest czas, żeby postawić jasno i twardo na forum na początku na forum publicystyki europejskiej, a wkrótce polityki europejskiej problemu z panem Junckerem. – powiedział.
Mam na myśli oczywisty fakt jego chorobliwego alkoholizmu. Przykłady jego zachowania publicznego, które setki razy przekraczają zjawiska, o których mówiliśmy kiedyś w przypadku prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, na które można było wtedy patrzeć z przymrużeniem oka. – doprecyzował.
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany
O dziwnym zachowaniu Junckera w Rzymie pisaliśmy więcej TUTAJ.
Kiedy widzimy pana Junckera, człowieka ciężko chorego na chorobę alkoholową, który stoi na czele struktury quasi rządowej całej UE to mówimy o zjawisku, które pokazuje niezwykle niebezpieczny moment w historii UE, kiedy jakieś fasadowe ciało, obsadzone ludźmi, którzy nie mogą i nie powinni w istocie pełnych żadnych funkcji publicznych wskutek swoich dolegliwości. – kontynuował.
Prof. Nowak stwierdził, że taka sytuacja to „symbol nierzeczywistości”, za którą, jego zdaniem, kryją się interesy Niemiec oraz wszystkie słabości UE. Dodał, że należy to szybko zmienić i kluczowe stanowiska obsadzić ludźmi „kompetentnymi, doświadczonymi, którzy nie mają na swoim koncie takich kompromitacji jak tworzenie raju podatkowego w swoim kraju”.
Profesor stwierdził też, że obecnie obsada najważniejszych unijnych stanowisk jest przeprowadzana w „sposób całkowicie zakulisowy, pozbawiony jakiejkolwiek, nie tylko demokratycznej, ale merytorycznej oceny”.
Cały wywiad TUTAJ.
Źródło: wpolityce.pl
Fot.: Wikimedia/EU2016SK; Twitter.com