Nie wiadomo czy kuloodporna szyba, która ma stanąć wokół wieży Eiffla okaże się wystarczającą ochroną. Jak podkreśla spółka, która zajmuje się obsługą ruchu turystycznego przy wieży, nie istnieje coś takiego jak zerowe ryzyko, ale powinno zwiększyć to poczucie bezpieczeństwa.
Wieża Eiffla to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Rocznie aż sześć milionów osób wjeżdża na jedno z jej pięter kupując specjalne bilety. Otwarto ją w 1889 roku i dziś jest chyba najpopularniejszym symbolem Paryża.
Ze względu na poważne zagrożenie atakami terrorystycznymi, władze francuskiej stolicy chcą chronić wieże. Zdają sobie oni sprawę, że to właśnie ona może być jednym z potencjalnych celów ataku. Podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, jakie rozgrywane były we Francji w 2016 roku, wokół wieży stanęły specjalne barierki. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że jest to rozwiązanie tymczasowe, tym bardziej, że wiele osób narzeka, iż barierki mocno psują wygląd całego otoczenia.
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany
Rozwiązaniem tego ma być specjalna kuloodporna szyba, która ma zapobiegać potencjalnym atakom terrorystycznym na wieżę Eiffla. Dodatkowo zreorganizowany zostanie ruch wokół samej wieży, a cały szereg prac konserwacyjnych ma skrócić czas oczekiwania w kolejkach. Wszystko po to, by z jednej strony ułatwić życie turystom, a z drugiej zapobiec tragedii.
Jak informuje „Le Figaro”, barierki powinny być gotowe najpóźniej do 13 lipca 2018 roku. Nie jest to data przypadkowa, ponieważ 14 lipca przypada narodowe święto Francji. Władze Paryża z pewnością chciałyby, by wówczas tradycyjne fajerwerki można było podziwiać w poczuciu bezpieczeństwa.
Czytaj także: Zaskakująca sonda szwedzkiego dziennikarza. Polska wygrywa z miażdżącą przewagą!