Czy współcześni widzowie spędzają przed telewizorem więcej czasu niż jeszcze pięć lat temu? Jakie seriale przyciągają widownię na całym świecie? Czy walka o pilota wciąż trwa? Oto odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących telewizji na świecie.
1. Ankieta przeprowadzona niedawno przez firmę Samsung w Wielkiej Brytanii wykazała, że ulubionym gatunkiem telewizyjnym na Wyspach wcale nie są programy typu reality show ani seriale telewizyjne… ale filmy dokumentalne – 41% badanych stwierdziło, że preferuje tego typu produkcje.
2. Biorąc pod uwagę powyższe, prawdopodobnie nie będzie żadnym zaskoczeniem, że programem, który w 2017 r. cieszy się największą oglądalnością – z widownią sięgającą 14,1 miliona widzów – jest „Błękitna Planeta 2” (Blue Planet II).
Czytaj także: Arrinera Hussarya - pierwszy polski super samochód - wywiad z Łukaszem Tomkiewiczem
3. W tym roku w Australii najwięcej widzów – 4,1 miliona – przyciągnął mecz rugby pomiędzy reprezentacjami Queensland i Nowej Południowej Walii w kultowym turnieju State of Origin.
4. W Chinach popularnością wśród widzów cieszy się internetowy program typu „rap reality”. Uczestnikami „The Rap of China” są niepokorni młodzi ludzie, którzy mają nadzieję na dokonanie rewolucji w świecie hip-hopu. Do chwili obecnej program miał więcej niż 2,5 miliarda odsłon.
5. Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung w Wielkiej Brytanii wskazała, że najbardziej popularnym serialem komediowym w historii jest produkcja „Only Fools & Horses”.
6. Krajem, który oferuje najwyższe gwiazdorskie gaże są Stany Zjednoczone. Według Forbes’a najlepiej opłacanym prezenterem na świecie jest obecnie Dr. Phil – zgodnie z doniesieniami jego przychody wynoszą 79 milionów USD.
7. Najlepiej opłaconą aktorką telewizyjną w 2017 r. jest Sofia Vergara – jej gaża sięga 41,5 miliona USD. Gwiazda utrzymuje pozycję liderki szósty rok z rzędu!
8. Życie na sprzedaż? Imperium biznesowe Kim Kardashian potwierdza, że jest ona najlepiej opłacaną gwiazdą programów typu reality show – jej fortuna wynosi podobno 51 milionów USD.
9. Przechodząc za kamerę: koszt produkcji cieszącego się ogromną popularnością serialu „The Crown”, stworzonego przez Netflix, wyniósł 130 milionów USD.
10. Amerykański serial telewizyjny „M*A*S*H” pobił rekord oglądalności – ostatni odcinek serii obejrzało 103 miliony widzów.
11. Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung wykazała, że oglądanie telewizji cieszy się większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej – co piąty Brytyjczyk deklaruje, że przed ekranem zasiada częściej niż pięć lat temu, co wynika z technologii dostępu na żądanie…
12. W Polsce już 74% nowych telewizorów Smart TV jest podłączanych do Internetu. Wśród 10 najbardziej popularnych aplikacji aż 9 dotyczy materiałów wideo. Są to m.in. YouTube oraz serwisy VOD, takie jak HBO GO, Netflix czy Amazon.
13. Widzowie pokochali maratony serialowe, czyli tzw. binge-watching. „Gra o Tron” została wskazana w ankiecie jako najbardziej popularny serial pod tym względem.
14. „Gra o Tron” znajduje się również w czołówce pod względem najbardziej wyczekiwanych kontynuacji seriali telewizyjnych.
15. „Kevin sam w domu” to film-klasyk na święta. W zeszłym roku obejrzało go ponad 4,33 mln Polaków. Ponowną emisję zaplanowano w wigilijny wieczór.
16. Wygląda na to, że domowe kłótnie o to, co będziemy oglądać w telewizji, przeszły do historii – 15,8 miliona domów w Wielkiej Brytanii ma dzisiaj więcej niż dwa odbiorniki telewizyjne.
17. Widzowie oglądają telewizję przy włączonym świetle (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy). Warto o tym pamiętać kupując nowy odbiornik, który powinien zapewniać najlepszą jakość obrazu także w sytuacji, gdy natężenie światła jest wysokie, np. w ciągu dnia. Taki jest QLED.
18. Liczy się również rozmiar – badania przeprowadzone przez Samsung wykazały, że w 2016 r. przeciętny telewizor miał ekran o przekątnej 40 cali.
19. Z kolei 25% telewizorów sprzedanych w 2016 r. miało ekran o przekątnej 50 cali.
20. Do chwili obecnej firma Samsung sprzedała 427 milionów telewizorów na całym świecie.
21. Wszystko to oznacza dużo oglądania telewizji! Przeciętnie – osiem lat w okresie naszego życia
Źródło: infowire.pl