Katarzyna Adamiak-Sroczyńska przez ostatnie dwa lata kierowała redakcją popularnego programu „Pytanie na śniadanie” w TVP 2. Stacja właśnie zdecydowała o odwołaniu jej ze stanowiska. Dziennikarka dowiedziałam się o tym będąc na urlopie. TVP skomentowało tę sytuację w rozmowie z portalem Plejada.
Adamiak-Sroczyńska napisała na Facebooku, że pismo od TVP otrzymała, gdy była na urlopie. Dziennikarka nie skomentowała sprawy, lecz podziękowała ekipie programu za wspólną pracę.
„Kochani, jestem na urlopie, ale właśnie otrzymałam pismo, ze przestaje być producentem Pytania na śniadanie. Bardzo serdecznie dziękuje całej ekipie i mojemu zespołowi za to, że we mnie uwierzył i razem udało się nam zmienić wszystko , ale przede wszystkim prześcignąć konkurencje. Zaczęłam pracę w redakcji dwa lata temu, to był wspaniały okres. Nigdy nie zapomnę tego co z Wami przeżyłam. Powodzenia. Jesteście najlepsi” – napisała na Facebooku.
Czytaj także: Ronnie Ferrari w TVP. Wydawca \"Pytanie na śniadanie\" zawieszony
Jest komentarz TVP
O komentarz w sprawie zwolnienia Katarzyny Adamiak-Sroczyńskiej dziennikarze Plejady poprosili TVP.
– Pani Katarzyna Adamiak-Sroczyńska od 18 lipca jest Pełnomocnikiem Zarządu ds. TVP Rozrywka. Jej zadaniem będzie przedstawienie wizji rozwoju i uatrakcyjnienia tego kanału, podobnie jak miało to miejsce w przypadku jej działań przy „PnŚ” – odpowiedział zespół rzecznika TVP.
Dziennikarze dowiedzieli się też, że była szefowa „Pytania na śniadanie” wciąż będzie producentką programów Telewizji Polskiej.
– Pani Adamiak-Sroczyńska wciąż pozostaje producentem nowych formatów rozrywkowych w TVP. Program „Pytanie na śniadanie” odniósł sukces i udowodnił, że skutecznie może rywalizować z konkurencją. Nowym producentem programu zostanie osoba, która miała doświadczenie przy realizacji formatów rozrywkowych i zagwarantuje dalszy rozwój programu – dodano.
Katarzyna Adamiak-Sroczyńska to polska dziennikarka i specjalistka ds. mediów i PR, w 2015 rzecznik prasowy prezydenta RP Andrzeja Dudy. Karierę dziennikarską zaczynała w dzienniku „Życie” w latach 90. Była też w pierwszym zespole tworzącym dziennik Metro, gdzie objęła stanowisko szefa działu kultury. W 2006 została starszym specjalistą ds. PR w Programie III Polskiego Radia. Z „Trójki” odeszła z odwołanym dyrektorem stacji Krzysztofem Skowrońskim. Razem z Krzysztofem Skowrońskim, Grzegorzem Wasowskim i Moniką Makowską-Wasowską współtworzyła „Radio Wnet”.
Źródło: Facebook.com, plejada.pl