Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, zareagował na wywiad dr. Emila Jędrzejewskiego w Kanale Zero. Ten opowiadał w nim o szokujących nieprawidłowościach w warszawskim Szpitalu Południowym.
Bosak zamieścił wpis w mediach społecznościowych i już na wstępie wskazał, co powinno się zrobić niemal natychmiast. Jego zdaniem sprawą powinna zająć się specjalnie powołana do tego celu komisja śledcza. – Potrzebujemy komisji śledczej do wyjaśnienia afery szpitalnej KO – napisał.
Bosak przyznaje, że sprawa jest zbyt poważna, by ją bagatelizować, a informacje o nieprawidłowościach, do których miało dochodzić w placówce medycznej są wręcz szokujące. Mowa przecież nawet o śmierci pacjentów.
– Dzisiaj stawiane są pytania już nie tylko o oszustwa na grube miliony, ale o śmierć pacjentów. Polityczny układ zamknięty stworzony w Warszawie przez panów Kierwińskiego i Trzaskowskiego pod patronatem Donalda Tuska nie może zostać zamieciony pod dywan w upolitycznionej prokuraturze – napisał jeden z liderów Konfederacji.
Bosak uważa, że dziś jedynie komisja śledcza będzie w stanie dociec i wyjaśnić szczegółowo całą aferę. Ponadto, w jego ocenie, sprawa powinna mieć charakter publiczny. – Ta afera wymaga szczegółowego i PUBLICZNEGO wyjaśnienia – uważa Krzysztof Bosak.
Potrzebujemy komisji śledczej do wyjaśnienia afery szpitalnej KO.
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 24, 2026
Dzisiaj stawiane są pytania już nie tylko o oszustwa na grube miliony, ale o śmierć pacjentów. Polityczny układ zamknięty stworzony w Warszawie przez panów Kierwińskiego i Trzaskowskiego pod patronatem Donalda…
