Pogrzeb Łukasza Litewki odbędzie się w środę 29 kwietnia w Sosnowcu. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godz. 13:30 w kościele pw. św. Joachima przy ul. Popiełuszki, a następnie zmarły zostanie odprowadzony na cmentarz przy ul. Zuzanny – poinformował prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.
Jak przekazała Kancelaria Sejmu, pochówek będzie miał charakter państwowy, co wynika z pełnienia przez Litewkę mandatu posła. Z pewnością nada to wyjątkowego charakteru całej, jakże smutnej uroczystości.
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w Dąbrowie Górniczej. Według ustaleń policji 57-letni kierowca samochodu najprawdopodobniej zasnął lub zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym na rowerze posłem. Mimo podjętej reanimacji życia polityka nie udało się uratować.
Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się do winy, a grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu, z możliwością wyjścia za poręczeniem majątkowym w wysokości 40 tys. zł. W takim przypadku mężczyzna zostanie objęty dozorem policji i zakazem opuszczania kraju.
Śledczy rozważają jeszcze, czy zaskarżyć decyzję sądu w sprawie warunkowego aresztu.
