Rząd Beaty Szydło sprawuje władzę w naszym kraju od ponad 100 dni. Jego przedstawiciele postanowili zaprezentować efekty pracy, którą wykonali przez ten czas.
Beata Szydło podczas swojego expose postawiła na konkretne zobowiązania. Wśród nich znalazły się m.in. sztandarowy projekt PiS, czyli 500 zł, wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 12 zł na godzinę, czy podniesienie kwoty wolnej od podatku. Jak na dzień dzisiejszy przedstawia się realizacja tych postulatów? Na to pytanie, w dosyć obrazowy sposób, partia postanowiła odpowiedzieć m.in. za pomocą infografiki zamieszczonej na Twitterze.
#100dniNaPlus Rządu Premier @BeataSzydlo. Podajcie dalej! #PiS #KPRM pic.twitter.com/7pI4A7klEr
Czytaj także: Stan współczesnej oświaty. Czy czas na radykalne zmiany?
— PrawoiSprawiedliwość (@pisorgpl) 26 lutego 2016
Efekty swoich pracy, z osobna, przedstawiły również poszczególne resorty. Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, podkreślał, że w polskiej armii nastąpiła dobra zmiana. Wymienił w tym miejscu fakt dużego zaangażowania ze strony rządu w budowę obrony terytorialnej. Przypomniał również o zmianach, które na własnej skórze odczują żołnierze.
Minister A. #Macierewicz w @mon_pl: Została przyjęta ustawa pozwalająca żołnierzom kontraktowym służyć powyżej 12 lat. #100dniNaPlus
— PrawoiSprawiedliwość (@pisorgpl) 26 lutego 2016
Minister A. #Macierewicz w @mon_pl: Pierwsze Caracale zostaną dostarczone Polsce jeszcze w tym roku. #100dniNaPlus
— PrawoiSprawiedliwość (@pisorgpl) 26 lutego 2016
Szef MON dodał również, że cały czas trwają prace nad sprowadzeniem do Polski amerykańskich wojsk, które mają być gwarancją naszego bezpieczeństwa. Więcej informacji odnośnie konferencji Antoniego Macierewicza znajdą państwo TUTAJ.
Z kolei Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, przypomniała, iż w trakcie 100 dni rządu znacznie wzmocniona została rola kuratora oświaty. Dodała także, że cały czas trwają prace nad zmianami w karcie nauczyciela. Sztandarowym projektem MEN jest jednak zwolnienie sześciolatków z obowiązku szkolnego (ten element został zawarty w grafice zamieszczonej we wstępie artykułu). Konferencja prasowa Anny Zalewskiej TUTAJ.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomniało o podniesieniu płac dla funkcjonariuszy, ewakuacji Polaków z Mariupola, podjęciu działań mających na celu przywrócenie zlikwidowanych posterunków i komisariatów, a także programie modernizacji, którego celem będzie wykreowanie skutecznych i nowoczesnych służb. Więcej TUTAJ i TUTAJ.
Wypowiedzi pozostałych członków rządu Beaty Szydło znajdą państwo na Twitterze PiS (KLIK).
Beata Szydło: Myślę, że sprawdziliśmy się, jako drużyna
Beata Szydło postanowiła podsumować 100 dni swojego rządu podczas spotkań z Polakami. Premier 0 5:30 wyruszyła w podróż po Mazowszu i postawiła na bezpośredni kontakt z obywatelami. Spotkała się m.in. ze strażakami (KLIK), a także z repatriantami. W spotkaniu, które odbyło się w Domu Polonii w Warszawie towarzyszyła jej przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Maria Anna Anders. Wcześniej Szydło udzieliła jednak wywiadu Polskiemu Radiu. W trakcie rozmowy powiedziała: Nie popełnia się błędów tylko, jeżeli się nic nie robi. My staramy się z błędów wnioski wyciągać i myślę, że sprawdziliśmy się, jako drużyna.
Szydło dodała również, że jej zobowiązania ogłoszone w expose zostały rozpoczęte i cały czas są realizowane. Podkreśliła jednocześnie, że sztandarowym postulatem był projekt „500+”, który został zakończony. Szefowa rządu przyznała jednak, że te 100 dni nie były łatwym okresem. Nie dano nam stu dni takiego umownego czasu, kiedy rząd może się zorganizować, przygotować plan rządzenia i odnaleźć się w nowej sytuacji – mówiła. Cała rozmowa TUTAJ.
źródło: twitter, polskieradio.pl
Fot. KPRM