W 2016 roku minęła 100. rocznica działalności ruchu sufrażystek, walczącego o prawa wyborcze kobiet w Kanadzie. Z tej okazji dziennikarze portalu Rebel Media przeprowadzili nietypowy eksperyment społeczny. Poprosili studentki kampusu Ryerson University o podpisanie petycji przeciwko… prawom wyborczym kobiet. Zapytali je również o argumenty potwierdzające szkodliwość tego prawa. Wyniki eksperymentu są naprawdę zaskakujące.
David Menzies, dziennikarz portalu Rebel Media, podchodzi do kobiet i pyta, czy podpisałyby petycję przeciwko prawu wyborczemu kobiet. O dziwo, bez większego zastanowienia, godzą się one na to i składają podpis pod dokumentem.
Następnie dziennikarz zadaje kobietom pytanie, co sądzą na temat prawa wyborczego kobiet.
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany
Myślę, że to straszne, myślę, że poziom agresji jest bardzo wysoki i potrzebujemy uzdrowienia. Trzeba podnosić samoświadomość i walczyć – mówi jedna z kobiet.
Myślę, że prawa kobiet powinny być przestrzegane, kobiety powinny być traktowane z godnością. Powinniśmy podjąć zbiorowy wysiłek, aby przynajmniej zmniejszyć problemy, z którymi wciąż mamy dzisiaj do czynienia – mówi jedna ze studentek, zaraz po podpisaniu petycji o ograniczeniu praw wyborczych dla kobiet.
To tylko niektóre z odpowiedzi. Zaskakujący jest kompletny brak zrozumienia sensu zadawanych kobietom pytań oraz brak głębszej refleksji na temat poruszanego problemu. Zresztą, zobaczcie państwo sami…
Czy zarejestrowane na filmie doświadczenie to wynik braku znajomości terminu „suffrage”i przekonanie o tym, że jest to coś szkodliwego? Czy może przyczyny tego zjawiska są jeszcze inne? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Źródło: YouTube.com/RebelMedia