Jak informuje press.pl, wkrótce użytkowników Twittera czekają spore zmiany. Serwis społecznościowy zapowiedział, że dokona modyfikacji w warunkach korzystania z serwisu w zakresie „zachowań obraźliwych, agresywnych i spamu”.
Zmienione zasady mają precyzyjnie określać przypadki, w których serwis społecznościowy będzie ingerować w działania użytkowników, m.in. usuwając posty lub dezaktywując konta. Chodzi o przejawy obraźliwego zachowania (w tym agresji na tle płciowym, rasowym i religijnym), nawoływanie do samookaleczenia lub samobójstwa oraz publikowanie treści drastycznych, pornograficznych i spamu.
Zmiany w warunkach korzystania z serwisu mają być wprowadzone w dwóch etapach: 14 i 22 listopada 2017 roku.
Czytaj także: Stan współczesnej oświaty. Czy czas na radykalne zmiany?
Twitter to serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania założony 21 marca 2006 roku. Zarejestrowany użytkownik może wysyłać i odczytywać tak zwane tweety. Tweet to krótka wiadomość tekstowa (maks. 140 znaków) wyświetlana na profilu autora wpisu oraz pokazywana użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Twitter umożliwia tagowanie (znak kratki # przed słowem czyni to słowo tagiem) oraz odpowiadanie innym użytkownikom (@nazwa_użytkownika = odpowiedź). Użytkownicy piszą krótkie wiadomości w swoim profilu na Twitterze przez stronę www, SMS-em lub przez aplikację mobilną. Angielskie słowo tweet oznacza ćwierkanie, ćwierkać. W języku polskim używany jest czasownik tweetować oznaczający pisać na Twitterze.
Twitter jest modny wśród elit i chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez polityków, dyplomatów, publicystów i dziennikarzy. Swoje profile na Twitterze mają także gazety, czasopisma, instytucje państwowe, firmy, ośrodki medyczne, celebryci itp. Tweety znanych osobistości (np. papieża, prezydenta USA i RP) nierzadko przygotowują specjaliści ds. komunikacji.
Źródło: press.pl, wikipedia.org