Patryk Jaki zareagował na wpis Donalda Tuska, w którym szef Rady Europejskiej zaatakował autorów nowelizacji ustawy o IPN. Prawdziwy mąż stanu – napisał ironicznie wiceminister sprawiedliwości na Twitterze.
Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą… – napisał na Twitterze Donald Tusk
Wpis szefa Rady Europejskiej skomentował wiceminister sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego, Patryk Jaki. Polityk w mocnych słowach odniósł się do zarzutów pod adresem autorów nowelizacji ustawy.
Świetny moment do żartów. Prawdziwy mąż stanu. Tym bardziej, że bardzo trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami) – zostawił nam PDT (Premier Donald Tusk – przyp. red.). Ustawa to jeden z wielu elementów polityki historycznej. I każdy, kto nie jest populistą wie, że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach – napisał Jaki.
Świetny moment do żartów.Prawdziwy mąż stanu.Tym bardziej, że b.trudny problem,który próbujemy rozwiązać (może z błędami)-zostawił nam PDT. Ustawa to 1 z wielu elementów polityki historycznej.I każdy,kto nie jest populistą wie,że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach https://t.co/lhY8MyoiCX
— Patryk Jaki (@PatrykJaki) 1 lutego 2018
Do komentarza Jakiego odniósł się Grzegorz Drobiszewski, przedstawiciel młodzieżówki PO. Uwikłaliście Polaków, jako autorzy ustawy o #IPN, w bezprzedmiotowy spór i konflikt nie tylko z Izraelem, ale także Departamentem Stanu USA. Wypromowaliście hasło „PolishDea…”. Zniszczyliście polski wizerunek i polską politykę historyczną budowaną latami – napisał.
Dosadnie odpowiedział mu jeden z internautów.
Możecie przestać pieprzyc o wizerunkach i dobrych stosunkach z innymi? Naprawdę po tej ustawie widać, że nikt nas nie szanował od dawna i traktowano jak upośledzone dziecko, któremu palcem się pokazuje co ma robić.
— Mateusz Sobczak (@matheo0807) 1 lutego 2018
źródło: Twitter, wMeritum.pl
Fot. Flickr/EU2017EE