Wczoraj na wMeritum.pl informowaliśmy, iż organizacje żydowskie w USA przygotowały specjalną kampanię będącą wyrazem sprzeciwu wobec przyjęcia przez nasze władze nowelizacji ustawy o IPN. Jej elementem było specjalnie przygotowany na tę okazję spot, w którym padają słowa o… „polskim Holokauście”. Tym czasem już dzisiaj pojawiła się w sieci mocna odpowiedź na tamten klip.
Wczoraj portal Onet.pl poinformował, iż organizacje żydowskie zbierają podpisy pod petycją, która ma nakłonić władze USA do zawieszenia stosunków dyplomatycznych z naszym krajem. Jest to oczywiście konsekwencja przyjęcia ustawy o IPN, która wyjątkowo oburzyła Izrael.
Skandaliczny spot
W sieci opublikowane zostało wideo, na którym amerykańscy Żydzi krytykują nowe przepisy przyjęte przez polski parlament i podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę. W pewnym momencie jeden z nich mówi: „za to, co za chwilę powiem, mogę pójść do więzienia”, po czym kilka osób powtarza: „Polski Holokaust”.
Całą sprawa wywołała ogromną falę oburzenia w Polsce. Głos zabrała nawet ambasada Izraela w naszym kraju. Jej przedstawiciele podkreślili, że „film, który ukazał się za pośrednictwem amerykańskiej fundacji, jest nieakceptowalny”. Jego treść jest niezgodna z prawdą historyczną i uderza w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.
„Dlaczego kłamiecie?”
Tymczasem już dzisiaj w sieci pojawiła się filmowa odpowiedź przygotowana przez Fundację Filmową Widnokrąg. Żydzi z Ruderman Family Foundation nakręcili film atakujący Polskę. Film umieścili na Youtube i Facebooku. Publicznie kłamią. – czytamy w napisach do klipu autorstwa fundacji Widnokrąg.
Autorzy spotu przypominają prawdziwy przebieg II wojny światowej. To Polska została w 1939 r. napadnięta przez Niemcy i to właśnie Niemcy są odpowiedzialni za budowę obozów zagłady i za Holokaust. Twórcy filmu zbrodnie niemieckie chcą przypisać Polsce. – zaznaczono. Polacy są ofiarami II wojny światowej. Sprawcami Holokaustu są Niemcy. Ruderman Family Foundation dlaczego kłamiecie? – dopytują autorzy.
Źródło: dorzeczy.pl; wmeritum.pl; YouTube/Fundacja Filmowa Widnokrąg
Fot.: YouTube/Fundacja Filmowa Widnokrąg