Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy – tak nazywa się sojusz partii KORWiN, Ruchu Narodowego, Liroy i Skuteczni, środowiska Grzegorza Brauna oraz ruchów pro-life. Nową nazwę oraz logo ogłoszono podczas prezentacji w Warszawie.
Wolnościowcy, narodowcy, konserwatyści i pro-liferzy łączą siły i tworzą jeden wspólny komitet wyborczy. Dziś na konferencji prasowej przedstawiono nazwę komitetu wyborczego oraz jego logo – stylizowanego, białego orła w koronie, z rozpostartymi skrzydłami. Głos zabrali liderzy porozumienia.
„Jest bez znaczenia czy rządzi PiS, PO, SLD, PSL. Partie okrągłego stołu podpisały porozumienie w Magdalence, że będą budowały eurosocjalizm i szły do Unii Europejskiej. (…) To od Was zależy, czy Polska się odrodzi, czy prawica pojawi się w Europarlamencie, a potem Sejmie Polskim i Polska się odrodzi. Nasze hasło jest skromne: Niepodległość!” – mówił Korwin-Mikke.
Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, podkreślił na konwencji, że Konfederacja idzie po sukces. „Będziemy się bili z Brukselą w imię niepodległości Polski” – zapowiedział.
„Musi być sukces, jeśli łączy się patriotyzm, dyscyplinę i pracowitość Ruchu Narodowego z kreatywnością wolnościowców, ze skutecznością Skutecznych Liroya-Marca, z fundamentem, jakim jest (Fundacja) Życie i Rodzina Kai Godek, jeśli łączy się z krasomówstwem Grzegorza Brauna” – powiedział Winnicki.
Konfederacja KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy
Konfederacja KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy to koalicja zawiązana na wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019. 6 grudnia 2018 decyzję o wspólnym starcie podjęły partie KORWiN i Ruch Narodowy.
W styczniu 2019 dołączyły do niej organizacja Pobudka (Grzegorza Brauna) i stowarzyszenie Skuteczni (Piotra Liroya-Marca); start z jej listy zapowiedziała także działaczka pro-life Kaja Godek. W lutym 2019 koalicja zaczęła posługiwać się nazwą „Koalicja ProPolska”. 27 lutego 2019 ogłoszono oficjalną nazwę „Konfederacja KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy.
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Eurowybory odbywają się w krajach UE co pięć lat. Według ordynacji wyborczej z 1976 roku przeprowadza się je w pierwszym pełnym tygodniu czerwca, w okresie od czwartku do niedzieli. Do głosowania będzie uprawnionych ponad 360 milionów obywateli Unii Europejskie.
Wybory posłów do PE w Polsce w 2019 roku odbędą się w niedzielę 26 maja. Obywatele głosujący w Polsce dokonają wyboru 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. Będą to czwarte wybory do PE od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Główne zasady oraz pozycja prawnoustrojowa PE określono w Traktacie ustanawiającym Wspólnotę Europejską, zaś szczegóły regulowane są na poziomie państw członkowskich. W Polsce regulacje prawne dotyczące wyłaniania składu PE zawarto w Kodeksie wyborczym.
Ostatnie wybory posłów do europarlamentu w Polsce odbyły się w 2014 roku. Obywatele głosujący w Polsce dokonali wyboru 51 spośród łącznej liczby 751 eurodeputowanych.
Źródło: Facebook.com, wikipedia.org