44. miejsce na świecie i pierwsze w regionie zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w rankingu najlepszych na świecie studiów menedżerskich opublikowanej przez „Financial Times”.
Rankingi „Financial Times” obejmują najlepsze uczelnie ekonomiczne i szkoły biznesu, które posiadają przynajmniej jedną z dwóch uznawanych na świecie akredytacji: AACSB lub EQUIS. Akademia Leona Koźmińskiego od dziesięciu lat ma obie – wyjaśnia rzeczniczka prasowa uczelni Ewa Barlik.
Ranking jest dostępny na stronie: https://rankings.ft.com/rankings/2876/emba-2022
Na 44. pozycji znalazły się studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego. W porównaniu do poprzednich lat uczelnia odnotowała awans: w 2021 roku uplasowała się na miejscu 54., a w 2020 na pozycji 63.
„Studia Executive MBA kładą nacisk na praktyczne kształcenie i wykorzystanie nowych technologii, nie zapominając przy tym o wartościach. Program dopasowujemy do zmieniającego się świata. Obok solidnej wiedzy odzwierciedlanej w studiach przypadków, staramy się inspirować słuchaczy, pokazując, jak skutecznie zarządzać i działać, pamiętając o świecie, społeczeństwie i o sobie samych” – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School, cytowana w prasowym komunikacie.
Zwycięzcami tegorocznego rankingu EMBA 2022 „FT” są programy wyróżniające się wielokulturowością: Kellogg/HKUST realizowany w Hongkongu, Ceibs (Chiny, Szwajcaria i Ghana), Tsinghua University/Insead (Chiny, Singapur, Francja i Zjednoczone Emiraty Arabskie). Miejsce na podium zapewnili im absolwenci stanowiący wysoko wynagradzaną wyższą kadrę menedżerską firm działających na rynkach międzynarodowych.
W rankingu „FT” znalazł się również program EMBA oferowany przez ESCP Business School we współpracy z sześcioma europejskimi uczelniami, w tym z Akademią Leona Koźmińskiego. Zajął piąte miejsce na świecie.
Uwzględniony w rankingu „FT” program kształcenia na musi wyróżniać się pod względem umiędzynarodowienia, zaangażowania w obszarze ESG (environmental, social, governance), publikacji naukowych, a przede wszystkim awansów zawodowych i finansowych absolwentów. Redakcja „FT” prowadzi rankingi według własnej metodologii, bazując na oficjalnych danych z uczelni i ankietach od absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej.
Źródło: Serwis Nauka w Polsce – www.naukawpolsce.pap.pl