Ruch Narodowy Lublin ogłosił pełną listę kandydatów w wyborach samorządowych do Rady Miasta Lublin. Mieszkańcy stolicy województwa lubelskiego wybiorą łącznie 31 radnych. Wybory odbędą się 16 listopada. Hasłem wyborczym narodowców z Lublina jest:
Lublin. Nasz honor, Wasza przyszłość
Okręg 1- Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa
dr Rafał Dobrowolski – 35 lat, historyk, doktor nauk humanistycznych. W swoich badaniach naukowych zajmuje się historią i myślą polityczną ruchu narodowego, zwłaszcza struktur lokalnych na Lubelszczyźnie. Swoje teksty o tematyce historycznej, społecznej i politycznej publikuje na łamach wielu tytułów prasy prawicowej i narodowej. Od lat zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych, w czasie studiów należał do Klubu Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum. Od lipca 2010 roku prezes Okręgu Lubelskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, członek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lublinie, Wojewódzkiego Komitetu Miejsc Pamięci Walk i Męczeństwa. Z zawodu pracownik samorządowy.
Okręg 2 – Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią
Karol Podstawka – 26 lat, historyk, doktorant Wydziału Nauk Humanistycznych KUL, sekretarz Lubelskiego Okręgu Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, działacz organizacji studenckich (Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum, Koło Naukowe Historyków Studentów KUL), działacz Brygady Lubelskiej ONR, publicysta i redaktor portalu wMeritum.pl. Inicjator wielu przedsięwzięć naukowych, popularnonaukowych, kulturalnych, charytatywnych i wspierających Polaków mieszkających na Kresach. Od urodzenia zamieszkały w Lublinie w dzielnicy Węglin Północny.
Okręg 3 – Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy
Paweł Tomasz Żmuda – 30 lat, urodzony w Lublinie, mieszkaniec Czubów, żonaty. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej. Doświadczony pracownik samorządowy, zaangażowany w działalność społeczną i sportową na rzecz Lublina. W czasach obecności Lubelskiego Klubu Piłkarskiego MOTOR Lublin w pierwszej lidze był wiceprezesem oraz rzecznikiem prasowym. Obecnie jest przewodniczącym Rady Akademii Piłkarskiej MOTOR Lublin. Zaangażowany w pomoc Polakom na Kresach.
Okręg 4 – Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek
Wojciech Rowiński – 39 lat. Ojciec i mąż, córka Patrycja żona Monika. Absolwent ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie. Narodowiec od 1990 roku. Członek Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, działacz TG Sokół w Lublinie. Inicjator wielu akcji upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Zainteresowania: sport, historia. Pracownik fundacji zajmującej się przywracaniem pamięci o Bohaterach walczących z dwoma największymi totalitaryzmami XX wieku.
Okręg 5 – Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary
Bartłomiej Grzegorczyk – 27 lat, doktorant Wydziału Nauk Humanistycznych KUL, aktywny członek organizacji społecznych i popularnonaukowych, związany z Brygadą Lubelską Obozu Narodowo-Radykalnego, Kołem Naukowym Historyków Studentów KUL, Akademickim Klubem Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum” organizator i współtwórca wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, działacz organizacji kombatanckich, społecznik, altruista i ideowiec, z zamiłowania animator alternatywnych form przekazywania wiedzy historycznej, orędownik zdrowego stylu życia. Z Lublinem związany od urodzenia.
Okręg 6 – Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce
Przemysław Marek Leniak – 42 lata, Polak, katolik, żonaty, wykształcenie średnie, polityk – od 22 lat w PPS – członek Rady Naczelnej, nie ukończone magisterium studia prawnicze na UMCS, członek Kola Naukowego Prawników UMCS i Katolickiego Stowarzyszenia Prawników, urodzony w Lublinie, 7 lat temu przeprowadził się na wieś, pracuje w różnych zawodach na ogół fizycznie, interesuje się historią, polityką lokalną, przyrodą. Jest dość aktywnym internautą.
Źr.: materiały prasowe