Legenda radiowej Trójki, Piotr Kaczkowski, od 1 stycznia 2014 jest już tylko współpracownikiem Polskiego Radia. Dotychczasowo był jego etatowym pracownikiem.
Informację ogłosił sam Piotr Kaczkowski w ostatnim wydaniu audycji Minimax, nadawanej w niedziele o godzinie 22.00. Przywitał słuchaczy słowami:
Rozglądam się po studiu i mógłbym powiedzieć tak: właściwie nic się nie zmieniło. Krzesełko to samo, mikrofon ten sam. Płyty brzmią, przynajmniej pudełeczka od nich tak samo, ale jednak jest dzisiaj zupełnie inaczej. Po raz pierwszy od parudziesięciu lat poprowadzę dla państwa audycję już nie jako pracownik Polskiego Radia. Radio postanowiło nie przedłużać mojego etatu. Od pierwszego stycznia jestem współpracownikiem Trzeciego Programu. Dla państwa, po państwa stronie odbiornika różnica nie powinna być wyczuwalna. Dla mnie uczuciowo jest już ogromna.
Czytaj także: Powstańcy na profilowe!
Może jedynie tylko dziwić taka decyzja dyrekcji Trójki. Piotr Kaczkowski, to jedna z niewielu osób w rozgłośni, przyciągajacych słuchaczy przed radioodbiorniki, które wyraźnie przegrywają konkurencje z nowoczesnymi mediami jak telewizja i internet. Niby wszystko zostaje po staremu, audycje i pora ich nadawania nie ulegają zmianom, jednak dziwi takie traktowanie osób najbardziej zasłużonych dla radia w Polsce i promocji muzyki, na której Trójka zdobyła przecież swoją popularność.
Piotr Kaczkowski niedawno obchodził 50-lecie pracy dziennikarskiej. Karierę rozpoczął w Rozgłośni Harcerskiej w 1962 roku. Zaledwie rok później związał się z Polskim Radiem. W 1968 roku zaczął prowadzić swoją flagową audycję czyli Minimax, który z przerwami jest na antenie radiowej Trójki do dnia dzisiejszego. Ponadto w rozgłośni prowadził takie audycje jak m.in. Jazda obowiązkowa, Mój magnetofon, Muzyczna poczta UKF, Pół perfekcyjnej płyty, W tonacji Trójki oraz Zapraszamy do Trójki. W latach 1998 – 2000 był dyrektorem i redaktorem naczelnym stacji.
Wydał siedem płyt składankowych Mimimax PL, na których promował młodych polskich muzyków. W gronie artystów, którzy zostali wybrani przez Piotra Kaczkowskiego są uznane dziś grupy jak: Sorry Boys, Kombajn do zbierania kur po wioskach, Hetane, Oranżada czy Żywiołak.
Quo vadis Trójko?
Źródło: minimax.info/wirtualmedia.pl. Fot:/mohylek/JKT/wikimediacommons.