Jak donosi „Gość Niedzielny”, Empik doprowadził do zablokowania strony na Facebooku, na której nawoływano do bojkotu firmy. Wcześniej sieć sklepów deklarowała, że jest przeciwko cenzurze.
Bojkot Empiku rozpoczął się po tym, gdy twarzami świątecznej akcji promocyjnej zostali: Adam Darski „Nergal”, muzyk znany z satanistycznych nawiązań oraz Maria Czubaszek, kobieta która chwali się przeprowadzonymi aborcjami i negatywnym stosunkiem do chrześcijaństwa.
Wydarzenie na Facebooku zgromadziło 40 tys. użytkowników, natomiast pod protestem na stronie citizen.org podpisało się 45 tys. osób.
Empik: nie zgadzamy się na cenzurę
Bojkotujący postulowali usunięcie z świątecznej akcji promocyjnej Adama Darskiego i Marię Czubaszek. Władze Empiku nie zgodziły się na to, argumentując, że takie zachowanie byłoby odebrane jako wprowadzenie cenzury.
– Nie możemy się zgodzić na wprowadzanie cenzury – bo tego de facto domagają się od nas uczestnicy bojkotu. Usunięcie z kampanii dwóch osób, które nie odpowiadają ich światopoglądowi byłoby de facto taką właśnie cenzurą – napisano w oświadczeniu sieci sklepów.
Dodatkowo stwierdzono, że administrator strony „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku” nie jest nastawiony na dialog i dyskusję. Podawano przy tym przykład usuwania przeciwnych opinii.
Kto doprowadził do zablokowania strony?
Według informacji „Gościa Niedzielnego” to użytkownik Empik doprowadził do zablokowania niewygodnej dla siebie strony. Fanpage jest teraz niedostępny dla użytkowników w Polsce. Strona miała zostać zablokowana poprzez złożenie osobnego wniosku do administratora Facebooka, a nie w wyniku indywidualnych skarg użytkowników.
Źr. Gość Niedzielny
Fot.: Gaj777/commons.wikimedia.org