Polscy zawodnicy zdominowali Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich Federacji IMCF 2015, które odbywały się w Malborku. Reprezentanci naszego kraju okazali się najlepsi w każdej kategorii drużynowej.
Zmagania były podzielone na dwa typy: indywidualne i grupowe. Uczestnicy, którzy wzięli udział w indywidualnych zawodach zmierzyli się w trzech konkurencjach: walka na broń drzewcową (halabardy), na miecze długie oraz na miecze i tarcze. Każdy pojedynek był podzielony na rundy. Zawodnicy, którzy walczyli w grupowych walkach byli podzieleni na drużyny 3, 5, 10 i 16-osobowe. Punkty przyznawano za trafienie w zbroję przeciwnika.
Polacy okazali się najlepsi
Najpierw w niedzielę 3 maja po złoto sięgnęła 3-osobowa reprezentacja Polek. Następnie z pierwszego miejsca cieszyli się Polacy, którzy pokonali Anglików w kategorii 3 vs 3. Również w walce po 10 osób Polacy okazali się lepsi od Anglików i stanęli na najwyższym stopniu podium. W kategorii 16 vs 16 reprezentanci naszego kraju zmierzyli się w finale z Amerykanami, których pokonali. Polacy okazali się najlepsi w każdej kategorii drużynowej.
Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich Federacji IMCF (International Medieval Combat Federation) 2015 w Malborku były drugą edycja zawodów. Rok temu odbyły się w Castillo de Belmonte w Hiszpanii. W mistrzostwach wzięło udział 18 reprezentacji, a przez zawody przewinęło się 26 tys. widzów. Wygrała ekipa USA. Polacy zajęli drugie miejsce.
Poniżej prezentujemy pełne wyniki:
Kobiety 3 vs 3: 1. Polska 2. Anglia 3. Hiszpania
Mężczyźni 5 vs 5: 1. Polska 2. Anglia 3. USA
Mężczyźni 10 vs 10: 1. Polska 2. Anglia 3. Dania
Mężczyźni 16 vs 16: 1. Polska 2. USA 3. Dania
Kobiety – broń drzewcowa 1 vs 1: 1. Nowa Zelandia – Sophie Stockbridge 2. Polska – Kamila Henkelman 3. RPA – Christa Martin
Mężczyźni – broń drzewcowa 1 vs 1: 1. Anglia – Paweł Kurzak 2. Hiszpania – Jose Martine Amodeo 3. Polska – Robert Szatecki
Kobiety – miecz długi 1 vs 1:1. Quebec – Benedicte Robitaille 2. Polska – Agnieszka Lasota 3. Japonia – Kiyoka Kagawa
Mężczyźni – miecz długi 1 vs 1: 1. Polska – Wiesław Kurek 2. Austria – Joji Ishikawa 3. Litwa – Arturas Korpavicius
Kobiety – miecz i tarcza 1 vs 1: 1. Niemcy – Denise Brinkman 2. Quebec – Bénédicte Robitaille 3. Polska – Maja Olczak
Mężczyźni – miecz i tarcza 1 vs 1: 1. Polska – Marcin Waszkielis 2. Anglia – Lukasz Kowal 3. Estonia – Jaan Murumets
Czytaj także: Ruszyły mistrzostwa świata rycerzy 2015 w Malborku