W czerwcu 2015 roku według Rankingu Cytowań i Informacji NEWTON Media liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została po raz kolejny Gazeta Wyborcza. Na dalszych pozycjach pojawiły się Rzeczpospolita oraz Dziennik Gazeta Prawna. Wśród dzienników regionalnych najczęściej cytowano: Polska Głos Wielkopolski, Dziennik Polski oraz Polska Gazeta Krakowska. Wśród tygodników ogólnopolskich najchętniej powoływano się na Wprost, Politykę oraz Do Rzeczy.
W minionym miesiącu na pierwszym miejscu wśród dzienników ogólnopolskich znalazła się Gazeta Wyborcza (157). Dziennikarze odnieśli się do tematu braku zaufania Ewy Kopacz do szefa CBA, Pawła Wojtunika. Przytaczano także i komentowano cykl „Osaczeni przez tabloid”, na który mocno zareagował Super Express. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (124), a na trzecim uplasował się Dziennik Gazeta Prawna(61). Na kolejnych pozycjach znalazły się: SuperExpress (58), Fakt (56), Przegląd Sportowy (30), Nasz Dziennik (24), Puls Biznesu (11), Polska The Times (7), Gazeta Polska Codziennie (6), Trybuna (3) oraz Parkiet (1).
Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu pojawiły się Polska Głos Wielkopolski (18). Drugie miejsce zajęły jednocześnie Dziennik Polski i Polska Gazeta Krakowska (po 5). Na trzecim miejscu znalazły się: Polska Dziennik Zachodni oraz Polska Dziennik Łódzki (po 4).
Czytaj także: Ranking cytowań mediów. Lista najbardziej popularnych tytułów prasowych
Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Wprost (54). Wracano do afery taśmowej, głównie z powodu kampanii wyborczej (minął już rok od ujawnienia zapisów nagrań przez Wprost) oraz przytoczenia przez BBC fragmentów podsłuchanych wypowiedzi Radosława Sikorskiego na temat Davida Camerona. Drugie miejsce zajął tygodnik Polityka (47), a trzecie Do Rzeczy (32).
W zestawieniu największej liczby informacji poświęconych poszczególnym tytułom znalazły się: wśród dzienników ogólnopolskich – Gazeta Wyborcza (178), dzienników regionalnych – Dziennik Polski (19), a tygodników opinii – Polityka (83).
Badanie zostało przeprowadzone na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 czerwca 2015 r., w których cytuje się i powołuje na badane media.