We wczorajszym programie „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, który emitowany jest w czwartkowe wieczory na antenie TVP, dyskutowano o tajemniczej śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk. Wśród gości znaleźli się m.in. Witold Gadowski, Magdalena Ogórek oraz Dawid Ozdoba, tancerz oraz sportowiec, który również przeżył w Egipcie dramatyczne chwile.
Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, który bardzo często wypowiada się na tematy związane z islamem i który mocno zaangażował się w sprawę tajemniczej śmierci 27-letniej Polki twierdzi, że tragiczny los Magdaleny Żuk sprawił, iż „światła zostały skierowane na Dolny Śląsk, na miasta typu Bogatynia, Zgorzelec”. Dowiadujemy się, że w trójkącie granicznym trwa produkcja metaamfetaminy. Na konferencji pan burmistrz odsądził mnie od czci i wiary, a on wkłada taki wysiłek w profilaktykę. Potem na portalu przeczytałem komentarze, które były utrzymane w tonie, że p. burmistrz jest jedynym człowiekiem, który nie wie, że w okolicy jest produkowana metaamfetamina – mówił i dodał, że przy śledztwie wyszły dwa nowe wątki: handlu narkotykami oraz ludźmi.
Głos zabrał również inny z gości, Dawid Ozdoba, tancerz oraz sportowiec, który na początku zeszłego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych opisywał swoje dramatyczne przeżycia z Egiptu. Polak był wówczas gościem hotelu, w którym doszło do zamachu terrorystycznego. Przez to, że opisywał całe zdarzenie na swoim Facebooku i mówił o bezduszności pracowników ośrodka, początkowo był przez nich zastraszany, a w konsekwencji… został zatrzymany przez tamtejszą policję. Trafił do więzienia, nie mając od nikogo pomocy. Przeżył tam naprawdę trudne chwile, ale udało mu się wrócić do kraju. Poniżej publikujemy cały wpis, w którym Ozdoba opisuje całą, wyjątkowo skandaliczną sytuację (cała historia Ozdoby – TUTAJ).
W programie Jana Pospieszalskiego, tancerz przyznał, że to, co przeżył podczas wakacji w Egipcie, było czymś wyjątkowo przerażającym. Do mojego pokoju wpadli napastnicy krzyczący Allah Akbar (…) Musiałem przejść nad trupem, dobijają człowieka, a ja od ludzi słyszę, że się nic nie stało i „proszę zejść na kolację”, to dla mnie to chore – oświadczył.
Do słów Ozdoby odniósł się wspomniany Gadowski, który zauważył, że kurorty, do których jeżdżą turyści zazwyczaj są bezpiecznymi oazami, jednak już kilka kilometrów dalej toczy się prawdziwe życie. Życie, w którym często rządzi prawo szariatu mówiący o tym, że kobieta nie ma wartości mężczyzny – powiedział i dodał, że w krajach arabskich zeznania jednego mężczyzny są równoznaczne z zeznaniami złożonymi przez dwie kobiety. Kobieta to pół świadka – stwierdził.
Magdalena Ogórek dodała z kolei, iż do tej pory poprawność polityczna nie pozwalała na merytoryczną dyskusję o kulturze islamu, w której kobieta jest traktowana „jak śmieć”. Publicystka oceniła również, że jej zdaniem ws. Magdaleny Żuk karygodnie zachowała się polska ambasada, w związku z czym nie powinno dziwić, iż tematem zajęły się media.
Cały program TUTAJ.
źródło: wPolityce.pl, TVP
Fot. TVP screen