Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich wydała oświadczenie dotyczące m.in. pracownika, który został zwolniony z IKEA za sprzeciw wobec promocji LGBT i cytowanie Biblii. W komunikacie nie brakuje mocnych stwierdzeń.
Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich wydała oświadczenie, pod którym podpisał się jej przewodniczący biskup Ignacy Dec. Poruszył w nim temat „indoktrynacji LGBT”.
„Kościół naucza, że każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka. To odnosi się również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony. Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość, a nawet poczuciem zagrożenia napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów tego środowiska i wspierających je dziennikarzy. Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej i z agresją.” – czytamy w oświadczeniu.
Czytaj także: Ciche ludobójstwo
Czytaj także: PO ruszyła w Polskę. Schetyna dziękuje za zupę [WIDEO]
Duchowni odnieśli się również do pracownika, który został niedawno zwolniony z IKEA z powodów ideologicznych. Zdaniem hierarchów, pracownik stał się ofiarą „niedopuszczalnego z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku ataku”, bo „nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT”.
Zwolniony z IKEA. Duchowni wspierają
„Niepokoi, że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy. Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw. Tymczasem wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji.” – tłumaczy Rada. I gratuluje panu Tomaszowi „odwagi w wyznawaniu i obronie wiary w codziennym życiu”.
Czytaj także: Bartosz Arłukowicz spotkał się z wyborcą. „Niech pan mnie nie denerwuje”
Duchowni zwrócili się też do pracownika, który został zwolniony z IKEA. „Pana postawa zasługuje na uznanie i naśladowanie. Mamy nadzieję, że wyrządzone panu krzywdy moralne i materialne zostaną wynagrodzone, zaś firma zaprzestanie działań ideologicznych w oparciu o uprzywilejowaną pozycję pracodawcy. Liczymy na zainteresowanie sprawą związków zawodowych i prokuratury.” – czytamy.
Pełna treść oświadczenia TUTAJ.
Źr. episkopat.pl