Polacy uważają, że po reformach Prawa i Sprawiedliwości sądy funkcjonują gorzej – wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Wyniki jasno wskazują, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości, zdaniem badanych, nie idą w dobrą stronę.
Największa zmiana w sądownictwie autorstwa Prawa i Sprawiedliwości została dokonana w 2015 roku. Wówczas dokonane zostały zmiany między innymi w Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, Trybunale Konstytucyjnym i sądach powszechnych. Zmiany doprowadziły do protestów i licznych skarg na terenie Unii Europejskiej.
To oczywiście nie jedyne zmiany dokonane przez PiS. W ostatnim czasie głośno było między innymi o projekcie ustawy dającej między innymi możliwość dyscyplinowania sędziów. A jak Polacy oceniają te zmiany?
Czytaj także: Najnowszy sondaż: PiS prowadzi, choć traci poparcie. Tylko cztery formacje przekroczyły próg
Jak wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”, aż 55 procent badanych przyznało, że po reformach autorstwa Prawa i Sprawiedliwości sądy funkcjonują gorzej. Jedynie 17,6 procent respondentów uważa, że reformy poprawiły działanie sądów. Zdania w tej kwestii nie miało 26,9 procent badanych.
Czytaj także: Zaskakujące wyniki sondażu Social Changes. Lewica stanie się drugą siłą polityczną w Polsce?
Czytaj także: Jacek Wilk zebrał ostrą krytykę. „Polityczna kreatura”
Źr.: Rzeczpospolita