Jak informuje portal rp.pl, polscy przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej zatrudniają skazanych. Więźniowie pracują już między innymi dla Tesco, Kauflandu, Cersanitu oraz Poczty Polskiej.
Według szacunków Służby Więziennej, odpłatnie pracuje 12,5 tys. skazanych (o 3,5 tys. więcej niż trzy lata temu). W firmach zewnętrznych zatrudnionych jest ponad 4,3 tys. osadzonych (ponad 60 proc. więcej niż w 2015 roku). Impulsem do tego procesu stał się zapowiedziany na początku 2016 r. rządowy program pracy więźniów. Dzięki intensywnej kampanii społecznej w tym zakresie, zatrudnienie skazanych przez kontrahentów zewnętrznych znacząco wzrosło – wskazuje mjr Elżbieta Krakowska, rzeczniczka Służby Więziennej.
Na początku grudnia Poczta Polska przyjęła grupę ponad 30 osób z Zakładu Karnego w Strzelinie. Osadzeni mają pomóc w opanowaniu zwiększonego ruchu paczkowego. Z kolei firma Cersanit od paru lat korzysta z pracy więźniów w fabryce w Wałbrzychu i kolejny raz planuje zwiększyć liczbę zatrudnionych. Dziś pracuje tam ponad 30 skazanych. Więźniów zatrudniają również markety Kaufland i Tesco. W magazynach tej pierwszej sieci pracują osoby z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Tesco zatrudnia więźniów z Zakładu Karnego w Łowiczu. W trakcie sezonów urlopowych czy przed świętami wspieramy naszych pracowników osobami zatrudnionymi w agencjach pracy tymczasowej. Wspomniani pracownicy stanowią dodatkową pomoc w centrum dystrybucyjnym w Teresinie – informuje biuro prasowe Tesco.
Czytaj także: W Polsce wzrasta zatrudnienie więźniów
#Praca: Skazani łatają dziury na naszym rynku pracy. Pracują już m.in. dla Tesco, Kauflandu, Cersanitu czy Poczty https://t.co/kWeZKqpgmT pic.twitter.com/TLDdM2i66E
— RP Ekonomia&Rynek (@RPEkonomia) 5 grudnia 2016
Źródło: rp.pl
Fot. Pixabay.com