W poniedziałek informowaliśmy państwa o kolejnym, po Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego, happeningu Andrzeja Dudy. Tym razem kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP otworzył „Bronko-Market”, czyli sklep, w którym ceny podane są w euro. Był to oczywiście przytyk do wypowiedzi urzędującego prezydenta, który jakiś czas temu podkreślał, że Polska powinna jak najszybciej wejść do strefy euro. We wtorek, na antenie TVP Info, happening Dudy skomentowała prezydent Warszawy i wiceszefowa Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz, która stwierdziła, że przedstawiciel opozycji jest „ostatnim, który może powiedzieć, że euro jest niedobre”.
Myślę, że akurat on jest ostatnią osobą, tak jak każdy inny europarlamentrzysta czy komisarz UE, który może powiedzieć że euro jest niedobre, ponieważ zarabia w euro. To jest strzał w stopę.
– przyznała Gronkiewicz-Waltz.
Czytaj także: Leszek Miller w Radiu Gdańsk: Jeżeli Polska nie wejdzie do strefy euro, będzie na marginesie europejskich przemian
Czytaj także: Po Muzeum Zgody – „Bronko-Market”. Kolejny happening Andrzeja Dudy
Przedstawicielka Platformy Obywatelskiej dodała również, że jej zdaniem PiS „ma pewien kompleks i boi się Europy”. Polityk uważa, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest względem wspomnianej Europy „podejrzliwa i nieufna”, co doskonale widać w trwającej kampanii wyborczej.
Prezydent Warszawy zabrała również głos w kwestii możliwego wstąpienia Polski do strefy euro. W tym celu wspomniała słowa byłego ministra finansów, a obecnie szefa zespołu doradców premier Ewy Kopacz – Jacka Rostowskiego, który przyznał, że nasz kraj powinien przyjąć wspólną europejską walutę dopiero wtedy, gdy sytuacja w europejskiej unii walutowej się ustabilizuje.
Dopiero wtedy my zdecydujemy, kiedy wejdziemy do euro.
– dodała Gronkiewicz-Waltz.
Wiceszefowa PO podkreśliła również, że wbrew pozorom sytuacja gospodarcza Polski jest dobra, a nieustanna krytyka opozycji podyktowana jest faktem, iż nie jest ona w stanie zaproponować innych rozwiązań od tych, które dziś oferuje rząd.
źródło: TVP Info
Fot. Wikimedia/Platforma Obywatelska RP