W nocy z czwartku na piątek, nigeryjscy piraci uprowadzili statek z szesnastoma Polakami na pokładzie. Informację potwierdziło już biuro prasowe MSZ.
Jak informuje Informacyjna Agencja Radiowa, do zdarzenia doszło około północy. Na pokładzie znajduje się szesnastu polskich obywateli. Jednostka płynęła pod cypryjską banderą, natomiast do uprowadzenia doszło na wodach afrykańskich. W chwili obecnej piraci przebywają na pokładzie statku.
Porwany statek należy do polskiego armatora Euroafrica, który swoją siedzibę ma w Szczecinie.
Czytaj także: Szydło o porwanych Polakach: Zrobimy wszystko, żeby bezpiecznie wrócili do swoich rodzin
Z informacji przekazanych przez Centrum Bezpieczeństwa Morskiego w Gdyni wynika, że do akcji ratunkowej przystąpiła już Marynarka Wojenna Nigerii.



![Zapytał Bosaka czy chciałby być leczony sprzętem WOŚP. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Krzysztof-Bosak.png)
![Tomasz Lis w TVP uderza… w Donalda Trumpa. Nie jest pewny jego „pełni władz umysłowych” [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Tomasz-Lis.png)


