Po zamachach w Nicei oraz Monachium w głowach przeciętnych obywateli kontynentu europejskiego rodzi się pytanie: „w jaki sposób zapobiec kolejnym aktom terroryzmu?”. Wielu z nich zdaje sobie przecież sprawę, iż muzułmański rodowód zamachowców nie jest przypadkowy. Coraz częściej padają również stwierdzenia, iż mamy do czynienia z wojną kulturowo-religijną. Z tymi tezami nie zgadza się jednak Piotr Szumlewicz, który tuż po brutalnym zamachu w Monachium przyznał, iż jest zwolennikiem polityki „multi-kulti”.
Zamachy w Paryżu, Brukseli, Nicei czy Monachium, nie zmieniają punktu widzenia Piotra Szumlewicza. Nadal twierdzi on, że największym zagrożeniem dla pokoju i demokracji są… przedstawiciele prawicy, którzy jego zdaniem „ekscytują się zamachami”. Wcześniej ksenofobia polskich prawicowców była ukryta – teraz staje się coraz bardziej jawna. Nie chcą oni pokoju, bezpieczeństwa, demokracji, tylko szukają usprawiedliwienia dla zamordyzmu, przemocy, ograniczania praw człowieka, prześladowania ludzi ze względu na pochodzenie, wyznanie czy kolor skóry. Retoryka walki z multi kulti jest bliska tak Breivikowi, jak też ISIS – napisał na Facebooku i dodał, że „trzeba naprawdę długiego i upartego prania mózgów, aby część ludzi uwierzyła, że pacyfizm, egalitaryzm, ekumenizm są odpowiedzialne za zamachy terrorystyczne”.
Szumlewicz zamieścił na swoim profilu facebookowym również niezwykle odważną deklarację. Oznajmił bowiem, że jest „zdecydowanym zwolennikiem polityki multi-kulti”. Jestem zdecydowanym zwolennikiem tego, co prawica nazywa multi-kulti. Potrzeba nam więcej równości, wolności, demokracji, zróżnicowania kulturowego i religijnego – oświadczył i dodał, że potrzeba nam również „wzmożonej walki z dyskryminacją ze względu na płeć, pochodzenie, preferencje seksualne, wyznanie”.
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany
Lewicowy publicysta podkreślił, że nasza cywilizacja powinna dążyć do pokoju, a nie wojny. Nie potrzeba nam dyktatury narodowo-katolickich ksenofobów – zakończył.
źródło: Facebook, wMeritum.pl
Fot. Facebook