O Redaktorze

Karol Podstawka

Historyk, społecznik, doktorant. Piszę głównie o polityce i wszystkim co z nią związane.

 • wado

  Ale nawet po przebiciu się przez taką barierę ciężarówka daleko nie zajedzie i nie ma sterowności, poza tym osoby w pobliskim otoczeniu od razu zwracają uwagę co się dzieje i daje im to cenne sekundy do ucieczki. Jeśli cokolwiek miałoby zatrzymać rozpędzony pojazd musiałoby być głęboko zakotwiczone w ziemi. Lepsze to niż nic.

  • Zimny Drań

   A nie prościej byłoby wyłapać te małpy i zapakować na statek do Afryki?

   • asdfg

    A który kraj afrykański ich przyjmie? Jak mnie wpienia taka ignorancja i niezrozumienie tematu. Europa ma gigantyczny problem, bo przywędrowały tutaj setki tysięcy osób. Co teraz z nimi zrobić? Ktoś powie nie wpuszczać. I tak powinni zrobić, ale przecież w tamtym czasie południowa granica unii to były słupki i las, kompletnie niekontrolowany. Ktoś powie wydalić – zgoda, ale dokąd? Przed przekroczeniem granicy wszyscy wywalali paszporty i zapominali języka w gębie właśnie po to, by nie dało się ich odesłać. Z resztą żaden kraj się do nich nie przyzna, bo po co komu problem na głowie? Ktoś powie olać – niech sobie radzą. Super! Zaczną żebrać i kraść, bo przecież przeżyć trzeba. Ten problem trzeba rozbić na dwa mniejsze problemy. Pierwszy, to co z robić z tymi co tutaj już przybyli i to jest bardzo trudna sprawa. Drugi, moim zdaniem dużo większy problem to statki NGO u wybrzeży Afryki i przemyt. Do Europy nikt już pieszo nie idzie. Teraz organizacje i przemytnicy na siłę przywożą migrantów statkami i to ten problem należy najpierw rozwiązać.

    Fakt jest taki że mamy duży kryzys, a dobrego rozwiązania nie ma. Lewica rozpływa się nad tym ile wspaniałości przyniosą migranci do naszych kultur, a prawica rzuca puste hasła z gatunku „wyłapać i wysłać statkiem”.

    Po pierwsze – szczelne granice Unii. Po drugie – patrole morskie, które będą zawracać łodzie jeszcze przed wypłynięciem z wód terytorialnych północnoafrykańskich krajów. Jednocześnie trzeba rozwiązywać problem który powstał na miejscu. Dokładnie przetrzepać wszystkich którzy tutaj przyjechali. Jeśli ktoś jest przestępcą, bojownikiem lub fanatykiem, to dać wilczy bilet na terenie unii i ultimatum. Albo spadasz skąd przyjechałeś, albo do więzienia (a za terroryzm to można przybić długie lata). Z tymi którzy tutaj przyjechali nic już nie zrobicie, a gadanie typu „zamknąć lub odesłać” jest nie do zrealizowania logistycznie, politycznie i prawnie. No chyba że ktoś chce przebić dwóch wąsatych panów w rankingu zbrodniarzy :)

    • Rafał Giziński

     Jak żyć..

    • ktos123

     ;) do kontenerów i na brzeg afryki …

    • many

     Zapomniałeś dodać punktu trzeciego, ktory mówi – likwidacja socjalu

    • Kr2y52t0f

     To niech pływają po morzach i oceanach

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA