Wpadki Ryszarda Petru stały się już niemalże kultowe. Dość wspomnieć m.in. święto Sześciu Króli lub zmianie daty zamachu majowego. Tym razem lider Nowoczesnej skomentował Kongres Sędziów Polskich. Posłużył się w tym celu odniesieniem do literatury. Problem w tym, że nadział się na celną ripostę.
Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich odbył się wczoraj w Warszawie. Udział wzięło w nim ponad tysiąc sędziów, przyjęli oni trzy uchwały, w tym dwie krytyczne wobec działań rządu. Apelowali również o respektowanie i publikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
Dwie z trzech przyjętych uchwał dotyczyły właśnie TK. W pierwszy wyrażono sprzeciw wobec odmowy powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę 10 sędziów wyznaczonych przez Krajową Radę Sądownictwa. W uchwale stwierdzono, iż takie działania prowadzą do upolitycznienia funkcji sędziego, godzą również w niezawisłość sędziowską.
Czytaj także: Ustawa 2.0: Co czeka studentów? Przedstawiamy najważniejsze zmiany
Druga uchwała dotyczy z kolei „przekazania nadzoru administracyjnego nad sądami powszechnymi i wojskowymi I prezesowi Sądu Najwyższego” oraz m.in., jak podaje portal Onet.pl, „powołania ogólnopolskiego organu samorządu sędziowskiego, uprawnionego do wypowiadania się w imieniu całego środowiska”.
Komentarz Petru
Kongres SP postanowił skomentować Ryszard Petru, który – jako polityk nowoczesny – biegle posługuje się mediami społecznościowy. Lider Nowoczesnej opublikował na Twitterze wpis, w którym wyraził swoje wsparcie dla środowiska sędziowskiego. Posłużył się również odniesieniem do surrealistycznej powieści Franza Kafki pt. „Proces”.
Media społecznościowe charakteryzują się jednak tym, że interakcja z czytelnikiem, w przypadku osoby publicznej, następuje natychmiastowo. Na swoje nieszczęście przekonał się o tym również Petru.
Wpis Ryszarda Petru zamieścił na swoich łamach również portal logikatory.pl, który zajmuje się wyłapywaniem i piętnowaniem podobnych, pozbawionych logiki wpisów. Autorzy posta o Petru zatytułowali go „Rychu znawca literatury”.
Nie ma facet szczęścia. Kolejna wpadka dopisana do listy.
źródło: Onet.pl, Twitter, logikatory.pl
Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk