Przemysław Wipler, przedstawiciel partii Wolność, w jednym z wywiadów przyznał, że popiera umowę CETA. Polityk dodał, że przeczytał ją w całości i uważa, że jest ona dobra dla Polski. Słowa Wiplera skomentował Krzysztof Bosak, który nie szczędził mu gorzkich słów.
Jeżeli ktoś się pyta człowieka z partii Wolność, co zamiast UE, to możemy odpowiedzieć: coś takiego jak CETA. Umowa CETA w przypadku Kanady, daje Kanadyjczykom – de facto również Amerykanom i Meksykanom, ponieważ oni działają w ramach wspólnego obszaru wolności ekonomicznej i gospodarczej, czyli w ramach umowy NAFTA – ludziom z Kanady, firmom z Kanady to, co dobre w UE. Daje wolność handlu, wolność przysyłania towarów, ułatwienia dla prowadzenia inwestycji kapitałowych, dla prowadzenia działalności usługowej, działalności produkcyjnej, przysyłania pracowników celem świadczenia usług – mówił Wipler (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Do słów przedstawiciela wolnościowej partii odniósł się wspomniany Bosak. Jeden z liderów Ruchu Narodowego zamieścił na Twitterze wpis, w którym skrytykował Wiplera i zarzucił mu „pogłębianie globalizacji gospodarczej”. Dodał również, że w tej sprawie partia Wolność idzie ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością.
Czytaj także: Starcie Tyszki z Wiplerem ws. CETA. Poseł Kukiz'15 obawia się debaty? \"Ludzie będą pamiętali, że uciekłeś...\
Korwinowcy razem z PiSem za pogłębianiem globalizacji gospodarczej i swobodą cyrkulacji kapitału. Maski opadają. https://t.co/KhZIbrolPN
— Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) 18 października 2016
CETA to umowa gospodarczo-handlowa między Unią Europejską a Kanadą. Według oficjalnych przekazów ma doprowadzić do zniesienia należności celnych, zlikwidowania ograniczeń w dostępie do zamówień publicznych, otwarcia rynku usług i stworzenia przewidywalnych warunków dla inwestorów, a także pomóc w zapobieganiu nielegalnemu kopiowaniu innowacji i tradycyjnych produktów z UE. W praktyce CETA budzi jednak wiele kontrowersji. Jej przeciwnicy obawiają się m.in., że polski rynek zostanie zalany sztucznie modyfikowaną żywnością. Więcej TUTAJ.
źródło: Twitter, wMeritum.pl
Fot. Wikimedia/Filip Hallo; Silar