Jak informuje „Daily Mail”, dwóch amerykańskich olimpijczyków deklarujących się jako homoseksualiści odmówiło udziału w spotkaniu z wiceprezydentem USA Mikiem Pence’em. Wszystko przez poglądy polityka, który nie ukrywa niechęci wobec środowisk LGBT.
Adam Rippon był jednym z amerykańskich zawodników, którzy w drużynowym konkursie łyżwiarstwa figurowego 11 lutego zdobyli brązowy medal.
W rozmowie z „Daily Mail” sportowiec podkreślał, że odmówił udziału w spotkaniu z wiceprezydentem Mikiem Pence’em. – Absolutnie nie zmienię zdania. Nie chcę spotykać się z kimś, kto robi wszystko, by pokazać, że nie jest przyjacielem gejów, a nawet nazywa ich „chorymi” – mówił Adam Rippon.
Czytaj także: NASZ WYWIAD #4. Dariusz Szczotkowski: Nie powinienem był tak się odezwać do Korwin-Mikkego. Ludzie weryfikują swoje poglądy
Podobnie wypowiedział się Gus Kenworthy, narciarz dowolny, także przyznający się do homoseksualizmu. Na konferencji prasowej w Pjongczangu poinformował, że nie zamierza przychodzić na spotkanie amerykańskich olimpijczyków z wiceprezydentem Mikiem Pence’em, który znany jest z niechęci do środowisk LGBT.
Cóż, wydaje mi się, że wyraziłem się w tej sprawie dość jasno. Nie sądzę, bym miał choćby najmniejszą ochotę na spotkanie z przedstawicielami rządu – podkreślił Kenworthy.
Środowiska LGBT przeciwko wiceprezydentowi USA
Mike Pence to amerykański prawnik i polityk związany z Partią Republikańską, w latach 2001–2013 kongresmen, w latach 2013–2017 gubernator stanu Indiana. 48. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i jednocześnie przewodniczący Senatu Stanów Zjednoczonych od 20 stycznia 2017.
26 marca 2015 Mike Pence podpisał ustawę Religious Freedom Restoration Act, pozwalającą osobom fizycznym i korporacjom na przytoczenie przekonań religijnych jako obrony, w razie pozwania przez podmiot prywatny. Podpisanie ustawy wywołało szeroką krytykę i protesty ludzi uważających, że jej założenia mogą prowadzić do dyskryminacji społeczności LGBT. Wśród krytyków Pence’a znaleźli się także umiarkowani członkowie jego partii. W wyniku protestów Mike Pence 2 kwietnia 2015 podpisał ustawę zmieniającą przepisy tak, aby zapobiec potencjalnej dyskryminacji
Źródło: Wprost.pl, Daily Mail, wikipedia.org