Moda na ryzykowne selfie dotarła do Polski. Do grona amatorów tej rozrywki dołączył 30-letni mężczyzna, który prezentuje swoje wyczyny w mediach społecznościowych. Ostatnio na Instagramie pojawiło się zdjęcie zrobione na szczycie wrocławskiej Iglicy.
W ciągu kilku ostatnich lat na świecie popularne stało się robienie sobie zdjęć w niebezpiecznych warunkach. Kontrowersyjna moda polega na wykonaniu selfie w ekstremalnej sytuacji. Przykładów jest mnóstwo – zdjęcie nadjeżdżającego pociągu, zdjęcie z wysokiego budynku, mostu, linii wysokiego napięcia. W każdym z tych przypadków jest to sytuacja zagrażająca życiu. Fotografie są wykonywane między innymi na szczytach wysokich budynków. Młodzi ludzie amatorsko wspinają się na różnego rodzaju konstrukcje i uwieczniają swój wyczyn ryzykownym selfie.
Do grona amatorów tej rozrywki dołączył 30-letni Polak, który prezentuje swoje wyczyny w mediach społecznościowych. Kilka dni temu na Instagramie zamieścił selfie zrobione na szczycie wrocławskiej Iglicy.
Iglica to stalowa konstrukcja znajdująca się we Wrocławiu, w Parku Szczytnickim, w pobliżu Hali Stulecia (Ludowej), wzniesiona w 1948 z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych (WZO); konstrukcja mierzy 90,3 metra (pierwotnie 106 metrów). Iglica stała się jednym ze znaków Wrocławia trwale wpisującym się w życie miasta.
Niebezpieczna moda
W styczniu informowaliśmy o mężczyźnie, który chciał sfilmować się na tle nadjeżdżającego pociągu. Został uderzony przez pojazd i odniósł poważne obrażenia głowy. Młody obywatel Indii przeżył, został przewieziony do szpitala w Lingampally z ciężkimi obrażeniami.
Niespełna miesiąc później próba zrobienia selfie skończyła się tragicznie dla pary z Tajlandii. Młodzi ludzie chcieli sfotografować się na tle nadjeżdżającego pociągu. Zostali potrąceni przez pojazd i odnieśli poważne obrażenia. Mimo wysiłków lekarzy, kobieta zmarła kilka godzin później w wyniku odniesionych obrażeń. Jej partner przeżył, jednak jego stan określany jest jako bardzo ciężki.
W październiku 2017 trójka nastolatków została przejechana przez pociąg w stanie Karnataka, podczas próby wykonania zdjęcia. W styczniu ubiegłego roku, dwójka młodych także chciała nagrać się na tle nadjeżdżającej lokomotywy i została przez nią śmiertelnie potrącona. W latach 2014-2016 ze wszystkich 127 zgonów podczas próby wykonania selfie aż 76 miało miejsce w Indiach. Aż 75 proc. ofiar to młodzi mężczyźni.
Źródło: Wprost.pl, wikipedia.org, wMeritum.pl