W czasie regionalnej konwencji PiS w Jasionce koło Rzeszowa Mateusz Morawiecki zakpił ze swoich poprzedników na stanowisku ministra finansów. Premier nawiązał do polityki Leszka Balcerowicza i Jana Rostowskiego.
W sobotę 9 marca odbyła się regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Partia zaprezentowała kandydatów, którzy zajmą pierwsze miejsca na listach wyborczych. Podczas konwencji przemawiał m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki, który nie omieszkał zaczepić swoich politycznych oponentów.
– Nasz sposób podejścia do gospodarki jest fundamentalnie różny od tego pseudoliberalizmu, który królował wcześniej. Dla ludzi zostawało niewiele, liczyły się tylko wskaźniki i cyfry. Przybliżyliśmy do siebie oczekiwania społeczeństwa – mówił premier.
Czytaj także: Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy Narodowcy. Liderzy zaprezentowali logo i nazwę koalicji [WIDEO]
Morawiecki zakpił ze swoich poprzedników
Premier postanowił wbić szpilę odwołując się do konkretnych nazwisk. Morawiecki nawiązał do polityki ministrów finansów, którzy sprawowali te funkcję przed nim.
– Troszkę interesuję się sprawami gospodarki. Może nie jestem tak wrażliwy społecznie jak pan Balcerowicz, czy Rostowski, ale interesuję się – powiedział w żartobliwym tonie Morawiecki.
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Eurowybory odbywają się w krajach UE co pięć lat. Według ordynacji wyborczej z 1976 roku przeprowadza się je w pierwszym pełnym tygodniu czerwca, w okresie od czwartku do niedzieli. Do głosowania będzie uprawnionych ponad 360 milionów obywateli Unii Europejskie.
Wybory posłów do PE w Polsce w 2019 roku odbędą się w niedzielę 26 maja. Obywatele głosujący w Polsce dokonają wyboru 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. Będą to czwarte wybory do PE od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Główne zasady oraz pozycja prawnoustrojowa PE określono w Traktacie ustanawiającym Wspólnotę Europejską, zaś szczegóły regulowane są na poziomie państw członkowskich. W Polsce regulacje prawne dotyczące wyłaniania składu PE zawarto w Kodeksie wyborczym.
Ostatnie wybory posłów do europarlamentu w Polsce odbyły się w 2014 roku. Obywatele głosujący w Polsce dokonali wyboru 51 spośród łącznej liczby 751 eurodeputowanych.
Źródło: wiadomosci.wp.pl, Twitter.com