O Kraśniku (woj. lubelskie) zrobiło się ostatnio głośno głównie za sprawą tzw. stref „wolnych od LGBT”. Jednak Rada Miasta już zajmuje się kolejnym interesującym zagadnienie. Chodzi o wprowadzenie zakazu standardu 5G oraz nakazu zdemontowania sieci Wi-Fi w szkołach na terenie miasta.
Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Kraśnika przeprowadzono głosowanie ws. głośnej uchwały dot. „powstrzymania ideologii LGBT„. Uchwalenie dokumentu kosztowało miasto zerwanie współpracy z francuską gminą Nogent-sur-Oise. Gminę wyłączono również z Funduszy norweskich.
Powyższe konsekwencje nie skłoniły jednak radnych do uchylenia uchwały. 11 osób zagłosowało przeciwko uchyleniu, zaś 9 poparło pomysł.
Jednak media zainteresowały się ostatnią sesją Rady Miejskiej z innego powodu – 5G. Do urzędu miasta wpłynęła bowiem petycja dot. „ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większą ekspozycją na sztuczne pole elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości”.
Radni zagłosowali ws. zakazu 5G. Internauci już żartują
Autorzy petycji nakłaniają do demontażu sieci Wi-Fi w szkołach oraz skonstruowanie nowych sieci komputerowych opartych o połączenia kablowe. „Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elekromagnetyczne z zakresu mikrofalowego” – napisano w petycji.
„Wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku” – dodają autorzy.
Za rozpatrzeniem zakazu telefonii komórkowej 5G w mieście zagłosowało 9 radnych, 6 było przeciwko, zaś 3 wstrzymało się od głosu.
Kraśnikowi nie wystarczyła uchwała anty-LGBT, więc jeszcze dorzucił anty #5G. Jak myślicie, co radni mogliby jeszcze uchwalić, żeby ochronić mieszkańców przed złem całego świata? https://t.co/TuGQ3Ge5gz
— Witold Tomaszewski (@WitekT) September 23, 2020
A może rzucić wszystko i wyjechać do Kraśnika? We wrześniu byłem razem z kolegami i koleżankami z @MC_GOV_PL i @IL_PIB w sprawie takiej samej petycji w Suwałkach. Tam rzeczowa rozmowa pomogła i petycja nie zostanie przyjęta. https://t.co/82YZzdAnW9
— Witold Tomaszewski (@WitekT) September 23, 2020
Choć decyzja nie wprowadza zakazu, a oznacza jedynie rozpatrzenie petycji, to w internecie już pojawiły się pierwsze żarty na ten temat.
Źródło: Twitter, Polsat News