Nowe informacje na temat pożaru hotelu w Solcu-Zdroju (woj. świętokrzyskie). Lokalne media donoszą, że wśród ewakuowanych gości znalazła się Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego odpowiada.
W sobotę na terenie hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju doszło do awarii technicznej i pożaru rozdzielni prądu. Z ustaleń dyrektora hotelu wynika, że przyczyną było zapalenie plastikowej lampy.
Ze względu na niebezpieczeństwo natychmiastową decyzję o ewakuacji wszystkich pensjonariuszy. Z budynku wyprowadzono około 100 osób, które przybyły na miejsce w celach medycznych i na zabiegi SPA.
Lokalny serwis „Echo dnia” informuje, że akcja ewakuacyjna zakończyła się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Wśród gości hotelu miała być Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego szybko opuściła uzdrowisko, odjeżdżając samochodem Służby Ochrony Państwa – donoszą dziennikarze.
Informacje o pobycie sędzi TK na terenie hotelu są szeroko komentowane w mediach. Wiele osób zastanawia się, w jakim celu Pawłowicz przebywała w Solcu-Zdroju. Niektórzy zwracają uwagę, że hotele są objęte obostrzeniami epidemicznymi do 12 lutego.
Pawłowicz o pożarze w Solcu-Zdroju: Wszystko co piszą media jest kłamstwem
Sędzia TK przekonuje, że medialne doniesienia są nieprawdziwe. „Wszystko co piszą media, z wyjątkiem notatki PAP jest kłamstwem. Odsyłam do info PAP. I proszę porównać skalę kłamstw lewackich mediów” – napisała.
We wspomnianej rozmowie PAP, Pawłowicz przekonuje, że nie widziała momentu ewakuacji z budynku. W jej ocenie nie doszło do pożaru, a jedynie do „zadymienia” i „awarii technicznej”. Sędzia zaznacza również, iż nie złamała obostrzeń, ponieważ przebywała na terenie ośrodka w celach leczniczych.
Sprawę opisuje również portal Onet.pl. Dziennikarzom udało się skontaktować z dyrektorem Malinowego Zdroju Pawłem Patrzałkiem, który zaznacza, iż jego placówka działa zgodnie z prawem.
– Działamy na podstawie rozporządzenia rady ministrów z 21 grudnia 2020 r. Tam powszechnie i ogólnie mówi się, że hotele mają być zamknięte, ale są wyjątki dla działalności hotelarskiej – informuje dyrektor.
Wspomnianym wyjątkiem jest m.in. działalność dla pacjentów i ich opiekunów, polegająca na świadczeniu opieki zdrowotnej w podmiocie wykonującym działalność leczniczą. – Prowadzimy działalność hotelarską, jak również leczniczą – wyjaśnia. Więcej TUTAJ