Od 1 lipca do 30 listopada są przyjmowane wnioski o wypłatę 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start. Jest to jednorazowe świadczenie dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wnioski można składać np. w serwisie internetowym swojego banku. W przypadku tych złożonych w lipcu i sierpniu rodziny dostaną pieniądze do końca września.
„Świadczenie to przyznawane jest bez względu na dochód, który jest uzyskiwany w rodzinie, i przysługuje raz w roku uczniom do 20 lat oraz uczniom niepełnosprawnym uczącym się w szkole do ukończenia 24. roku życia. Dofinansowania nie otrzymają natomiast dzieci, które idą do przedszkola i do zerówki” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy w Credit Agricole.
Warto również pamiętać o świadczeniu 500+, które od 1 lipca 2019 r. będzie obejmowało wszystkie dzieci do 18 lat. Aby dostawać pieniądze, należy złożyć wniosek. Najlepiej zrobić to między 1 lipca a 31 sierpnia (także w tym przypadku można skorzystać z serwisu internetowego banku). Dzięki temu uniknie się przerw w wypłacie świadczenia.
Czytaj także: 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy składać wniosek?
500+ na pierwsze dziecko. Morawiecki: to projekt społeczno-demograficzny
„To projekt społeczno-demograficzny. Cieszymy się, że możemy dołożyć tę małą cegiełkę do szczęścia polskich rodzin” – powiedział Mateusz Morawiecki, szef polskiego rządu, w trakcie konferencji prasowej.
„Te 6 000 zł rocznie to wsparcie dla różnego rodzaju potrzeb, takich jak np. zakup odzieży czy biletu do kina dla całej rodziny. To są sprawy dla niektórych małe, niewielkie, ale jestem przekonany, że dla milionów polskich rodzin są to sprawy zasadnicze” – mówił. Jak dodał, dotychczas około 3 mln dzieci w Polsce nie otrzymywało wsparcia w ramach Programu 500+. „Chcemy bez wyjątku dla każdego dziecka przeznaczyć takie wsparcie ze strony państwa. Jest to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Czytaj więcej: 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy składać wniosek?