Wczorajszy atak terrorystyczny na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” w dalszym ciągu rozgrzewa stacje telewizyjne i pozostałe media. W studiach pojawiają się rozmaici ludzie, którzy komentują tragiczne wydarzenia. Jedną z takich postaci jest Jerzy Owsiak, który na antenie TVN24 zabrał głos w sprawie zamachu.
Jerzy Owsiak przyznał, że w obliczu wczorajszych wydarzeń Polska powinna uważać na nienawiść, ale jednocześnie budować tolerancję. Dodał również, iż on sam jest najlepszym przykładem nienawiści do drugiego człowieka.
Czy to czas na wyjaśnianie albo budowanie tolerancji? My w Polsce nie mamy tego problemu, ale musimy uważać na nienawiść i budować tolerancję. Kto może powiedzieć więcej o nienawiści niż ja, Jurek Owsiak, facet, który się z nią spotyka?
Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany
– powiedział.
Czytaj także: Bosak: Zidiociali ateistyczni nihiliści są wrogami naszej cywilizacji
Inicjator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdził, że brak poszanowania dla ważnych postaci lub symboli może zaprowadzić nasz kraj na tę samą drogę, na której aktualnie znajduje się Francja.
Nienawiść może przejść w tę stronę – że możemy tych ludzi nie szanować. Tak jak o Polakach się mówiło źle, zniżając ich na Zachodzie do ludzi, którzy zawłaszczają cudzą własność.
Zdaniem Owsiaka zarówno żarty z Mahometa, jak i Matki Boskiej są nie na miejscu, jednak w jego opinii w Polsce również istnieje problem z „nadużywaniem wolności”.
Ten problem także może być nasz. Trudno mi przywoływać moje doświadczenia, gdzie wolność słowa może być także moim nadużyciem. Kiedy prawo polskie nie nadąża za tym, co się dzieje w dziedzinie hejterstwa. Podobny problem jest we Francji, choć całkiem nieporównywalny.
– mówił.
Kończąc swój wywód Owsiak stwierdził, że Polacy powinni walczyć z tzw. hejterstwem.
Ja mogę być wyznacznikiem mówienia o tym, że to bardzo boli. Niech jednak ktoś się pochyli nad tym, także w Polsce, czy pewne rzeczy dopuszczamy czy nie.
Czytaj także: Palikot: Strzały w Paryżu, to strzały w serce Europy
źródło: tvn24.pl, wpolityce.pl
Fot. Wikimedia/Mateusz Włodarczyk