Władze Platformy Obywatelskiej na Śląsku zadecydowały o rozwiązaniu struktur w trzech miastach. Nie jest wykluczone, że podobnie będzie w innych ośrodkach. Według przedstawicieli partii, powodem są wyniki przeprowadzonego audytu.
Rozwiązanie struktur nastąpiło w Będzinie, Tychach oraz Mysłowicach. O tej decyzji poinformowano w piątek 28 października na Facebooku. Co było powodem takiej decyzji?
Jesteśmy po audycie działania struktur miejskich. Zmiany w tych miejscach są konieczne. W Tychach działało za dużo kół, w Będzinie od jakiegoś czasu trwały konflikty, a w Mysłowicach nic naprawdę się nie działo. Tymczasem za dwa lata są wybory samorządowe. Najwyższy czas na zmiany
Czytaj także: Stan współczesnej oświaty. Czy czas na radykalne zmiany?
– stwierdził wiceprzewodniczący partii – Borys Budka.
Wiadomo już także, kto ma się zająć odbudowywaniem struktur w tych miastach. Są to prezydent Sosnowca – Arkadiusz, Chęciński (w Będzinie), przewodniczący miejskiej rady w Tychach – Marek Gramatyka oraz poseł PO – Wojciech Król (w Mysłowicach).
Nie jest wykluczone, że podobne kroki zostaną podjęte w Katowicach, o czym mówi się od pewnego czasu.
Przypomnijmy, że w marcu zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury na szczeblu regionalnym w województwie lubuskim (w tym także w Zielonej Górze) oraz na Dolnym Śląsku. Powodem, podobnie jak w przypadku miast na Śląsku, miały być wyniki audytu.
Źródło: Facebook.com/wyborcza.pl
Fot. Wikimedia/Platforma Obywatelska RP
![Małysz przywitał Nawrockiego w Zakopanem. Nagranie podbija sieć [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nawrockiego.png)




![Grzegorz Braun z pierwszym wystąpieniem w PE. Szybko wyłączyli mu mikrofon [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2024/09/Grzegorz-Braun-w-PE.jpg)

