Mieszkańcy szczecińskiego osiedla Kijewo domagali się zamknięcia zlokalizowanej na jego terenie strzelnicy. Ich zdaniem, huk, który wydaje broń palna, był nie do zniesienia. Ostatecznie udało im się zrealizować swój cel, ale decyzji rady miasta zdecydowanie sprzeciwiają się przedstawiciele lokalnych struktur Ruchu Narodowego.
W zeszłym roku mieszkańcy oraz Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie zawarli kompromis, zgodnie z którym, od września strzelnica przestała być używana. Od początku nowego roku na obiekcie jednak znów pojawili się strzelcy.
Ponieważ nie było żadnej woli porozumienia ze strony mieszkańców, od początku roku wprowadziliśmy delikatne strzelania w niedzielę. W dalszym ciągu ograniczamy się do godzin 9-18.
– mówił w rozmowie z „Radiem Szczecin” prezes STS – Krzysztof Kowalczyk.
W odpowiedzi na te działania, mieszkańcy osiedla Kijewo zwrócili się do miasta z prośbą o wypowiedzenie Towarzystwu umowy na dzierżawę terenów, na których znajduje się strzelnica. Radni przychylili się do apelu mieszkańców i nakazali zamknięcie obiektu.
Zamknięciu strzelnicy sprzeciwiają się przedstawiciele szczecińskiego oddziału Ruchu Narodowego. Ich zdaniem, w czasach, gdy na świecie pojawia się coraz więcej zagrożeń, a tuż za naszymi granicami odbywa się konflikt zbrojny, obywatele powinni mieć możliwość obcowania z bronią palną.
W dobie niepokojów na Ukrainie, istnienie strzelnicy, na której również ćwiczą służby jest koniecznością.
– powiedział Sylwester Chruszcz z RN.
Polityk nie zgadza się z pretensjami mieszkańców, którzy skarżą się na hałas. Przyznaje, że również mieszka niedaleko strzelnicy i ten fakt nie stanowi dla niego żadnego problemu.
Mieszkam na Głębokim. Niedaleko jest strzelnica i kompletnie mi to nie przeszkadza. Jestem dumny, że polskie wojsko tam strzela i powinni strzelać więcej.
Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jakie będą dalsze losy strzelnicy na szczecińskim Kijewie. Jak informuje „Radio Szczecin” radni, którzy podejmowali decyzję o zamknięciu obiektu przyznali, że jest on potrzebny, ale w innym miejscu.
źródło: radioszczecin.pl
Fot. Wikimedia/Augustas Didžgalvis